Gıda Hattı

“Kızlarımız Okuyor” programı ile kız öğrencileri iş dünyasına hazırlıyor

9 Eylül 2016, 15:13
Paylaş
“Kızlarımız Okuyor” programı ile kız öğrencileri iş dünyasına hazırlıyor

PepsiCo, “Kızlarımız Okuyor” programı ile 72 kız öğrenciye eğitim ve staj imkanı sağlıyor. Program kapsamında 17 kız öğrenci, Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi tarafından hazırlanan 6 günlük özel bir eğitim programına katılarak, “İş Dünyasına Yolculuk” isimli eğitim sertifikalarını aldılar.

Dünyanın lider yiyecek içecek şirketlerinden PepsiCo, “Kızlarımız Okuyor” burs ve staj programı ile kız öğrencilerin eğitimine destek vermeyi sürdürüyor. Hâlihazırda 40’ı ortaöğretim, 32’si yüksekokul ve üniversite öğrencisi olmak üzere 72 kız öğrenciye eğitim imkânı sunan PepsiCo, sunduğu eğitim programı ile kız öğrencileri iş dünyasına da hazırlıyor.

Kızlarımız Okuyor: İş Dünyasına Yolculuk Eğitimi

Haziran ayında, yüksekokul ve üniversitelerin 1. ve 2. sınıflarında okuyan ve öğrenimlerine PepsiCo bursuyla devam eden 10 kız öğrenci, Ağustos ayında ise 7 kız öğrenci, Boğaziçi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi’nde (BÜYEM) tamamladıkları 6 günlük eğitim programının ardından “İş Dünyasına Yolculuk” isimli eğitim sertifikalarını aldılar.

pepsico-kizlarimiz-okuyor-gidahatti

BÜYEM tarafından “Kızlarımız Okuyor” katılımcıları için özel olarak hazırlanan eğitim programı süresince, öğrencilere uzman akademisyenler tarafından “Problem Çözme Teknikleri”, “Üniversiteden İş Dünyasına: Başarıya Yolculuk”, “Yaratıcılık, İnovasyon ve İnovatif Liderlik”, “İletişim, Zaman Yönetimi ve Çatışma Yönetimi” konularında ders verildi. PepsiCo’nun desteklediği kız öğrenciler, iş dünyasında onları başarıya götürecek araçları öğrenerek uygulama fırsatı buldular.

Ağustos’ta gerçekleştirilen kursa özel bir oturumla katılan PepsiCo Ar-Ge ekibi de, kız öğrencilere yaratıcı ve inovatif düşüncenin PepsiCo’nun iş süreçlerinde nasıl uygulandığı konusunda bilgi verdiler.

pepsico-kizlarimiz-okuyor-ogrenciler-gidahatti

Kızlarımız Okuyor Staj Programı

“Kızlarımız Okuyor” projesi kapsamında eğitim desteği alan 3. ve 4. sınıf üniversite öğrencilerine, İstanbul başta olmak üzere büyük şehirlerde eğitim gördükleri alanda staj imkânı da sunan PepsiCo, “Kızlarımız Okuyor Staj Programı” aracılığıyla kız öğrencilere deneyim kazanma ve iş becerilerini keşfetme olanağı tanıyor. İş hayatına geçişlerini kolaylaştırmak amacıyla Sürdürülebilirlik Akademisi ile işbirliği yapan PepsiCo, kız öğrencilere okudukları alana uygun; Kale Seramik, Kristal Çocuk, Yeşilist Dergisi ve Liv Hospital gibi kurumlarda staj yapma imkânı sunarken, kalacak yer ve ulaşım olanağı da sağlıyor.

Türkiye’de içecek alanındaki İzmir, Çorlu ve Adana ile yiyecek alanındaki Kocaeli ve Mersin’deki toplam 5 fabrikası ile faaliyet gösteren PepsiCo Türkiye, 2 genel merkezi, 5 fabrikası ve satış ofisleri ile yaklaşık 3000 kişiye doğrudan istihdam sunuyor.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.