Gıda Hattı

Kızılay, premium içecek segmentine giriyor

19 Ağustos 2016, 10:23
Paylaş
Kızılay, premium içecek segmentine giriyor

Türk Kızılayı Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, çok yakında premium içecek segmentine gireceklerini belirterek, bunun akabinde de Kızılay su üretimine başlayacaklarını söyledi. Dr. Kınık, “Özellikle Marmara, Ege, Doğu Anadolu ve Doğu Akdeniz bölgemizde iyi kaynaklar tespit ettik” dedi.

kizilay-kerem-kinik-1-gidahatti

Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, Kızılay'ın ve Türkiye'nin ilk mineralli su fabrikası olan Afyonkarahisar'ın İhsaniye ilçesine bağlı Gazlıgöl Beldesi’nde bulunan Afyonkarahisar Mineralli Su Fabrikası'nda incelemelerde bulundu.

Fabrikayı gezen ve yetkililerden bilgiler alan Kınık, Kızılay'ın mineralli su sektörünün lideri konumunda olduğunu ve yeni açılan Erzincan fabrikası ile birlikte yıllık 1.2 milyar şişeleme kapasitesinin olduğunu bildirdi.

“30 ülkeye ihracat yapıyoruz”

Mineralli su fabrikalarının Kızılay'ın önemli gelir kaynaklarından birisi olduğunu ifade eden Kınık, 30 ülkeye ihracat yaptıklarını belirterek, şunları kaydetti:

"Kızılay 1926'dan beri içinde bulunduğumuz tesisi işletiyor. Burası bize Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün emanetidir. Piyasada maden suyu segmentinde ilk sıralarda bulunuyoruz. Değişen pazar şartlarına göre piyasada lider konumunda olduğumuzu söyleyebilirim.

Onun dışında Kızılay'ın doğal maden suyu ve mineralli su dışında ürettiği aromalı içeceklerimiz, meyve suyu içeceklerimiz, gazoz ve limonata gibi içecek gurubunu oluşturacak olan ürünlerimiz piyasada bulunuyor. Bu ürün çeşitliliğimizi artırıyoruz. Çok yakında premium içecek segmentine gireceğiz. Üretimimiz başlayacak”

Su üretimine de başlayacaklarını belirten Dr. Kınık, “Özellikle Marmara, Ege, Doğu Anadolu ve Doğu Akdeniz bölgemizde iyi kaynaklar tespit ettik. Dolayısıyla ürünlerimizi Türkiye'nin genelinde ve dünyada bulunabilmesi için altyapı yatırımlarımıza ağırlık verdik. Dağıtım ağımızı güçlendiriyoruz. Pazar payımızı artırmak için özellikle ev dışı tüketim noktalarına da ulaştırabilmek için gerekli pazarlama ve satış ağına ağırlık veriyoruz" diye konuştu.

kizilay-kerem-kinik-gidahatti

30 ülkede vekaleten kurban kesimi yapılacak

Vekaleten kurban kesiminin Kızılay'ın yıllardır yürütmüş olduğu bir faaliyet olduğunun altını çizen Dr. Kınık, bu yılda vekaletle kurban kesim organizasyonun devam edeceğini belirtti.

Bu yıl yaklaşık olarak 52 bin kurban hissesi öngördüklerini ifade eden Dr. Kınık, şöyle konuştu:  "30 yakın ülkede kurban organizasyonumuzu gerçekleştireceğiz. Türkiye içerisinde de Kızılay'ın özgün bir kurban modeli var. Özellikle et ve süt kurumu ile yapmış olduğumuz bu kurban çalışmasında kesilen hayvanlarımız, kavurma haline dönüştürülüyor ve bir buçuk yıl raf ömrü olan kurban konservelerimiz de ihtiyaç sahibi ailelerin sofralarını şenlendiriyor.

Bu anlamda İslami şartlara uygun bir şekilde bu kurban ibadetini Kızılay vekaletini vererek vatandaşlarımız gerçekleştirebilirler. Bunu Kızılay'ın internet sitesi üzerinden, 168 nolu telefonu arayarak veya Türkiye sathına yayılmış 700 şubemize başvurarak kurban vekaletlerini verebilirler"

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.