Gıda Hattı

Kız Kardeşim Projesi belgesel oldu: ‘İşte Kadınlar’

14 Aralık 2021, 13:08
Paylaş
Kız Kardeşim Projesi belgesel oldu: ‘İşte Kadınlar’

Kız Kardeşim Projesi ile yolları kesişen 5 başarılı kadının ilham verici hikayesi, “İşte Kadınlar” çekilen bir belgesele konu oldu.

Kız Kardeşim Projesi, kadınların kişisel finansal kaynaklarını doğru yönetme, girişimcilik farkındalığının artması gibi konular ile birlikte bilgi teknolojileri hizmetlerini doğru kullanmalarına destek olacak bir eğitim olanağı sunmayı amaçlayan bir proje.

Bu kapsamda 2021 yılında kırsal alanda yaşayan ve kendi imkanlarıyla üretim yapan kadınlara yönelik başlatılan eğitim seferberliği kapsamında toplam 10 ilde düzenlenecek yaklaşık bin kadın girişimciye ulaşılması hedeflenmişti.

Yine 2021 yılında Kız Kardeşim Projesi kapsamında Coca-Cola Türkiye’nin desteği, TOBB ve Habitat Derneği’nin iş birliği ile hayata geçirilen ikincisi gerçekleştirilen “Hibe Programı” ile üretici, gıda ve yeme & içme sektöründe faaliyet gösteren girişimci kadınların desteklenmesi amaçlanmıştı.

Yakın zamanda da Kız Kardeşim Projesi belgesele dönüştü. Belgeselde MasterChef programı ile tüm Türkiye’nin tanıdığı şef Somer Sivrioğlu, girişimci beş kadını kendi şehirlerinde ziyaret ederek hikayelerini dinleyecek.

“İşte Kadınlar” belgesinin EXXEN isimli platformda yayınlanacağı öğrenildi.

Coca-Cola Türkiye Genel Müdürü Başak Karaca da sosyal medya hesabından konuyla ilgili bir paylaşım yaptı, Kız Kardeşim Projesi’nin belgesele dönüştüğünün müjdesini verdi.

EXXEN YouTube hesabından programın tanıtım videosu yayınlandı…

Programın 1. Bölümünün tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz…

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.