Gıda Hattı

Kitaplık

11 Haziran 2007, 15:40
Paylaş
Kitaplık

 Eğlenceli Beslenme Kitabı ve Aktivite Kitapçığı (Dr. Sibel Özilgen) 

“Ben bu kitapta, bir gıda mühendisi ve bir anne olarak,  geçmiş yıllarda edindiğim tecrübelerin de ışığında bildiklerimi ve gözlemlerimi sizinle paylaşmak istedim. İstedim ki sizler de benim gibi beslenmenin temel ilkelerini doğru bilmenin ve bunları diğer insanlara özellikle de kendi çocuklarımıza doğru metotlarla aktarabilmenin keyfini yaşayın. Kitabın ilk kısmında beslenmenin ve beslenme eğitiminin temel unsurlarını, ikinci kısımda bu bilgileri çocuğa aktarmakta kullanabileceğiniz katılımcı aktiviteleri, son kısımda ise çoğunu çocuğunuzla birlikte yapabileceğiniz kolay ve sağlıklı yemek tariflerini bulabilirsiniz.” 

Çalışma Yaşamında Motivasyon  (Yrd. Doç. Dr. Aşkın Keser)  

XX. yüzyılın ikinci yarısında gelişme ve yayılma hızı artan teknoloji, üretim sistemlerinde ve yönetim yaklaşımlarında köklü değişimlere neden olmuştur. Temelinde üretim faktörlerinin en kıymetlisi insanın yeniden keşfi olarak da ifade edilebilecek bu süreçte, insan kaynağının sürekli gelişimi ve insan kaynakları yönetimi çok büyük önem kazanmıştır.

Çalışan bireyin motivasyonu iş tatminini etkilemektedir. İş tatmini de işe devamsızlık, işten ayrılma gibi sorunların önemli bir çözüm kaynağıdır. Çalışan bireyin yaşam tatmini çalışma ilişkisine doğrudan katkı yaparken, çalışma tatmini de yaşam ilişkisine doğrudan katkı sağlamaktadır.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.