Gıda Hattı

Kışın en popüler sorusu ile bir şehir efsanesine de son!

9 Kasım 2016, 11:59
Paylaş
Kışın en popüler sorusu ile bir şehir efsanesine de son!

Dondurma sektörünün önde gelen markalarından Algida, yeni reklam kampanyası ile “kışın dondurma yenilmez!” şeklindeki şehir efsanesine de meydan okuyor.

Algida her kış olduğu gibi bu kış da yepyeni lezzetleri ve birbirinden keyifli reklam filmleriyle evlere mutluluk getirmeye devam ediyor. Her mevsim yeni lezzetler ve eğlence sunan Türkiye'nin dondurmacısı Algida, kışa özel hazırlanan reklam filmleriyle bu kışın en popüler sorusunu sorduruyor: “Kim demiş kışın dondurma yenmez diye?”

algida-kis-maras-gidahatti Her yıl heyecanla beklenen yeni ürünleri ve dikkat çeken reklam filmleriyle Algida, yine çok sevilecek bir reklam dizisine imza attı. 190’dan fazla ülkede, birbirinden farklı lezzetleri dondurma severlerin beğenisine sunan Algida, Türkiye’de Türk damak zevkine özel dondurmalarıyla kışın da dondurma severleri mutlu ediyor ve tüm aileyi evde, dondurma keyfinde bir araya getiriyor.

“Kışın dondurma yenmez’ bir şehir efsanesi”

Bu yılki reklam filmlerinin ilkinde, soğuk bir kış akşamını evde geçiren bir aileye konuk olunuyor. Büyükanne, büyükbaba, çocuklar ve torunlar, hep beraber evde oturan aileye, anne ve küçük kızları bir sürpriz yaparlar. “Beyler bayanlar, koltukta uyuyanlar, annemle size küçük bir sürprizimiz var” diyen küçük kız ve annesi, tüm aileye tatlı olarak Algida Maraş Uslu Dövme Dondurma yemeyi önerir. Bu öneriye “ Kışın dondurma mı yenir ya?” diyerek tepki gösteren babaya küçük kızın tepkisi ise “Kim demiş kışın dondurma yenmez?” şeklinde olur. Bu soruyu üzerine alınan aile bireyleri “ben demedim” diyerek kendilerini savunmaya geçerler. Filmin sonunda da, bu inanışın bir şehir efsanesi olduğuna karar verilir ve tüm aile neşe içinde zevkle dondurmalarını yerler.

algida-nugger-gidahatti Nogger ailesi kışın da ailenin en sevileni!

Kışa özel hazırlanan reklam filmlerinin ikincisinde ise evde televizyon izleyen iki arkadaştan biri Nogger reklamını izlerken “Şimdi bir Nogger olsa, ne güzel giderdi” diyerek konuyu açar. “Kışın dondurma mı yenir?” diye tepki gösteren arkadaşı ise soruyu sorduğuna pişman olur. Çünkü arkadaşının annesinden, Paşa dedesine, TV’deki Hava Durumu sunucusundan işin uzmanlarına ve buzluktan çıkan Eskimo’ya kadar herkes soruyu üzerine alınarak, “ben demedim” diyerek kendilerini savunmaya geçerler. Filmin sonunda iki arkadaş bu sorunun bir şehir efsanesi olduğuna karar verip, keyifle Nogger’larını yemeye koyulurlar.

Nogger ailesinin üyeleri Nogger Winner ve Sandwich de bu kış, sıcacık evlere mutluluk katmaya hazırlanıyor.

Kışın da dondurmadan vazgeçemeyenler, Algida’nın yeni reklam dizisiyle “Kim demiş kışın dondurma yenmez diye” sorusunu sormaya devam ediyor.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.