Gıda Hattı

Kirk Thomas Cameron kimdir? Kirk Thomas Cameron hayatı

12 Ekim 2021, 16:16
Paylaş
Kirk Thomas Cameron kimdir? Kirk Thomas Cameron hayatı
Kirk Thomas Cameron kimdir? Kirk Thomas Cameron hayatı ve verdiği eserler nelerdir? Kirk Thomas Cameron biyografisi hakkında merak edilen her şeyi gidahatti.com olarak sizlere sunuyoruz.

Kirk Thomas Cameron kimdir? Amerikalı başarılı aktör Kirk Thomas Cameron hayatı ve yer aldığı projelerine dair tüm merak edilenler...

Kirk Thomas Cameron biyografi

doğum; 12 Ekim 1970

mesleği; Amerikalı bir aktör. ABC sitcom Growing Pains'deki (1985–1992) Mike Seaver rolüyle tanınıyor ve bu rolüyle iki Altın Küre Ödülü'ne aday gösterildi.

Kirk Thomas Cameron kimdir
Kirk Thomas Cameron

Kirk Thomas Cameron hayatı

Bir çocuk oyuncu olarak Cameron, 1980'ler ve 1990'lar boyunca Like Father Like Son (1987) ve Listen to Me (1989) filmleri de dahil olmak üzere başka televizyon ve filmlerde rol aldı . 2000'li yıllarda o tasvir Cameron "Buck" Williams içinde Arkası Sol film serisi dram filminde ve Caleb Holt Ateşe dayanıklı (2008). 2014 filmi Noeli Kurtarmak eleştirmenler tarafından eleştiri yağmuruna tutuldu ve gösterime girmesinden sonraki bir ay içinde IMDb Alt 100 Listesine girdi.

Cameron aynı zamanda, The Way of the Master'ın evanjelik bakanlığında Ray Comfort ile ortak olan ve eşi aktris Chelsea Noble ile birlikte The Firefly Foundation'ı kuran aktif bir Evanjelik Hristiyandır .

Erken dönem

Cameron, Los Angeles'ın bir banliyösü olan Panorama City, California'da doğdu. Ebeveynleri Barbara (kızlık soyadı Bausmith) ve emekli bir öğretmen olan Robert Cameron'dur. Üç kız kardeşi var: Bridgette, Melissa ve en çok televizyon durum komedisi Full House'daki DJ Tanner rolüyle dikkat çeken aktris Candace Cameron Bure. Diğer birçok öğrenciyle birlikte "normal" bir devlet veya özel okulun aksine , Growing Pains setinde okula gitti. Ancak, üretim molalarında bazı derslere gitti ve Chatsworth Lisesi'nde 1988 sınıfı ile onur derecesiyle mezun oldu.

Oyunculuk kariyeri

Erken kariyer

Cameron dokuz yaşında oyunculuğa başladı ve ilk işi bir kahvaltılık gevrek reklamındaydı . İlk başrolünü 13 yaşında Two Marriages adlı televizyon dizisinde oynadı . Bu yaşta çeşitli televizyon programlarında ve filmlerde rol aldı. 1985'te ABC televizyon sitcom Growing Pains'de Mike Seaver olarak rol aldıktan sonra ünlendi . Dizide, Mike'ın sonunda Cameron'ın müstakbel eşi Chelsea Noble tarafından canlandırılan Kate MacDonald adında bir kız arkadaşı olacaktı. Cameron sonradanTeen Heartthrob 1980'lerin sonunda, Tiger Beat , Teen Beat , 16 ve diğerleri dahil olmak üzere birçok genç derginin kapaklarında yer alırken . O sırada haftada 50.000 dolar kazanıyordu. Ayrıca Super Bowl XXIV sırasında 60 saniyelik bir Pepsi reklamında yer aldı.

Cameron ayrıca , Cameron'ın kız kardeşi Candace'in oynadığı rol olan DJ Tanner'ın kuzenini oynadığı 1988 Full House "Just One of the Guys" bölümünde konuk oyuncu olarak yer aldı .

Cameron , gişe başarısı elde eden 1987 yapımı Like Father Like Son ( Dudley Moore'lu bir vücut değiştirme komedisi ) dahil olmak üzere birçok filmde rol aldı . Bir sonraki sinema filmi 1989'da Beni Dinle , gişede kötü performans gösterdi. Ne zaman Artan ağrılar 1992'de sona eren Cameron yıldızının devam etti DB durum komedisi Kirk 1995 yılında prömiyeri ve iki yıl sonra sona eren In Kirk Cameron Kirk Hartman, oynadığı kardeşlerini yükseltmeye kimin 24 yaşındaki Cameron ve Noble

Kirk Thomas Cameron kimdir
Kirk Thomas Cameron

2000–2010

Sonra on yıl olsa Cameron beri çoğunlukla ana akım film ve televizyon bıraktı büyümek zahmet erdi, o bir televizyon birleşme filmde rol aldı büyümek zahmet Film, 2000 yılında, ve başka bir Seavers Dönüşü: Pains Büyüyen içinde, 2004. Cameron , Warner Bros.'un Growing Pains'in ilk sezonunun tamamının DVD'de yayınlanmasıyla birlikte 7 Şubat 2006'da yayınlanan CNN Larry King Live röportajı için Growing Pains kadrosuyla yeniden bir araya geldi . [24] Bunun dışında, Cameron sık sık Hıristiyan temalı yapımlarda çalıştı, aralarında post- Rapture filmleri Left Behind: The Movie , Left Behind II: Tribulation Force ve Left Behind: World at War , içinde Cameron "Buck" Williams'ı oynuyor . Cameron'ın karısı Noble da film dizisinde rol aldı, Hattie Durham'ı oynadı . Cameron, Hıristiyan temalı filmler üreten bir şirket olan Cloud Ten Pictures ile çalıştı ve The Miracle of the Cards dahil olmak üzere birçok filminde rol aldı.

Ayrıca Sherwood Pictures tarafından üretilen 2008 drama filmi Fireproof, da rol aldı . Film, Kaptan Caleb Holt'u canlandıran başrol oyuncusu olarak Cameron ile 500.000 dolarlık bir bütçeyle yaratıldı. Düşük bütçeli bir film olmasına rağmen, film 33.415.129$ hasılat elde etti ve gişe başarısı elde etti. 2008'in en yüksek hasılat yapan bağımsız filmi oldu.

2010–günümüz

2012 yılında Cameron, Monumental: In Search of America's National Treasure adlı belgesel filmin anlatıcısı ve sunucusuydu . 27 Mart 2012'deki açılış gününde, Monumental 28.340 $ hasılat elde etti. Film, 20 Mayıs 2012'ye kadar sinemalarda kaldı ve toplamda 1,23 milyon dolar hasılat elde etti.

2013'te Cameron, 24 Eylül 2013'te vizyona girecek olan Durdurulamaz filminin sunuculuğunu yapacağını duyurdu. Filmin bir fragmanı Facebook'ta engellendi ve Cameron bunun filmin dini içeriğinden kaynaklandığını iddia etti. Facebook daha sonra, otomatik bir sistem ve daha önce aynı web adresine kayıtlı bir spam sitesi tarafından yapılan bir hatanın sonucu olduğunu belirterek engellemeyi kaldırdı.

Cameron , Little League Baseball'da sürahi olmayı hayal eden oğluna destek olurken küçük işletmesini lobicilerden kurtarmaya çalışan bir babayı oynadığı 2014 aile filmi Mercy Rule'da rol aldı ve yapımcılığını üstlendi. Doğrudan video ve dijital indirme yoluyla yayınlanan filmde Cameron'ın gerçek hayattaki karısı karısını oynuyor.

Yine 2014'te Cameron, Hıristiyan temalı komedi filmi Saving Christmas'ta rol aldı . Film eleştirmenler tarafından eleştirildi ve En Kötü Film ve En Kötü Senaryo dalında 2014 Altın Ahududu Ödülü'nü kazandı . Cameron, "egosu" ile kazandığı En Kötü Erkek Oyuncu ve En Kötü Ekran Kombo ödüllerini de kazandı.

Cameron , Liberty Üniversitesi öğrencileri tarafından yapılan ve ulusal olarak gösterime giren ilk film olan (Eylül 2017'de bir geceliğine) 2017 yapımı Olağanüstü filmde rol aldı . Film, kros yürüyüşü vücudunu ve evliliğini zorlayan bir maraton koşan Liberty profesörünün rüyasını takip ediyor.

2018 belgesel filmi Connect'te Cameron, sosyal medya da dahil olmak üzere teknolojinin çocukları için tehlikeleri konusunda ebeveynlere yardımcı oluyor .

2019 yılında bir bölüm yer aldı Fuller House , Netflix için sonradan Full House.

Kirk Thomas Cameron
Kirk Thomas Cameron

Evanjelist bakanlık

Cameron dost evangelist ile ortaklık Ray Comfort onlar kurdu bakanlık aracılığıyla öğretme evangelizm yöntemlerine Master Yolu ve Cameron'un eş ana aynı adı taşıyan televizyon programında. Bu kazandı Milli Dini Yayıncıları iki yıl üst üste "En İyi Programı Ödülü. Daha önce , talk show sunucusu Todd Friel ile The Way of the Master Radio olarak bilinen bir radyo programı da yer aldı. Radyo programı daha sonra iptal edildi ve yerini Friel'in sunduğu Wretched Radio aldı . Cameron, eşiyle birlikte , Camp Firefly'ı yöneten The Firefly Foundation'ı kurdu ., ölümcül hasta çocuklara ve ailelerine ücretsiz bir haftalık tatil sağlayan bir yaz kampı.

Cameron ve Konfor ateistler ile televizyon tartışmasına katılan Brian Sapient ve Kelly O'Conner Akılcı Tepki Squad de, Calvary Baptist Kilisesi , içinde Manhattan , 5 Mayıs'ta, 2007. Bu moderatörlüğünde ABC 'nin Martin Bashir ve o bölümleri Nightline'da yayınlandı . Söz konusu olan, Comfort'un inanca veya İncil'e güvenmeden bilimsel olarak kanıtlayabileceğini belirttiği Tanrı'nın varlığıydı . Dinleyiciler hem teistlerden hem de ateistlerden oluşuyordu. Tartışma noktaları ateizm ve evrimi içeriyordu. Sapient, tartışmaları sırasında On Emir hakkında konuşarak Comfort'un kuralları ihlal ettiğini iddia ederken , Cameron daha sonra The Way of the Master radyo programında tartışmanın kurallarının İncil'e asla atıfta bulunulamayacağını söylemediğini, bunun yerine Comfort'un bu kuralı ihlal ettiğini söyledi. sadece İncil'e veya inanca atıfta bulunmayan bir argüman bulmak zorunda kaldı.Tartışma sırasında Cameron , evrim teorisine itiraz edecek bir timsahın yokluğuna değindi , bu daha sonra teori hakkındaki yanlış anlamaları vurgulamak için bir mem haline geldi.

Kasım 2009'da, Cameron ve diğerleri değişmiş bir versiyonunun ücretsiz kopyalarını dağıtılan Charles Darwin 's Türlerin Kökeni Üzerine ABD'de üniversite kampüslerinde. Kitap, Darwin'in kitap bölümlerinin kaldırıldığı ve Darwin ve evrim hakkındaki ortak yaratılışçı iddiaları yineleyen Ray Comfort tarafından eklenen bir giriş ile Darwin'in metninden oluşuyordu . Kitap kitabın kilit bölümden ihmal eleştirdi ve tanıtılmasına Darwin hakkında yanlış içerir ve uzun yalanladı belirtti kim bilim adamları ve Darwin'in biyografi tarafından eleştirilmiş yaratılışçı argümanlar , evrim bilim hakkında Bu tür bağlanması olarakDarwinist fikirlere Nazi ırk teorileri.

Comfort daha sonra, kitabı bir hediye olarak satın alınabilecek kadar küçük yapmak için dört bölümün rastgele seçildiğini ve eksik bölümlerin indirilmeye hazır olduğunu, ancak eksik bölümlerin ikinci bölüme dahil edildiğini söyledi. Daha küçük bir metin boyutuna sahip olan bu baskı, tüm kitabın bir eşantiyon olarak uygun fiyatlı olarak basılmasını sağladı. İkinci baskı hala Darwin'in önsözünden ve terimler sözlüğünden yoksundur. Ulusal Bilim Eğitimi Merkezi , Comfort tanıtımının bir analizini ve ABD'deki kolejlerde bir muz kitap ayracı, Comfort'un muzu Tanrı'nın varlığına kanıt olarak sunmasına atıfta bulunmak için bir kampanya düzenledi.

2 Mart 2012 tarihinde, Cameron belirtilen CNN 'in Piers Morgan Tonight sorulduğunda, eşcinsellik o ' doğal olmayan bu zararlı ve medeniyet vakıfların çok sonuçta yıkıcı değil' olduğu Cameron comments eleştirilerine alınan GLAAD ve bir de dahil olmak üzere eşcinsel hakları aktivistlerinin ve Hollywood ünlüleri, gelen tepkiye yol açtı Roseanne Barr , Craig Ferguson , Jesse Tyler Ferguson , hem de Ağrıları Büyüyen Tracey Gold ve birlikte yıldız Alan Thicke. Piers Morgan, Cameron'ın fikrini ifade ettiği için cesur olduğunu belirtti, "inançları ne kadar eskimiş olursa olsun". Ancak, destekçilerinden "binlerce e-posta ve yorum" aldı. Rosie O'Donnell onu talk show'daki görüşlerini tartışmaya davet etti , ancak o reddetti ve bu konuyu kişisel olarak tartışmak için özel bir akşam yemeği önerdi.

11 Nisan 2012'de Cameron, Indiana Wesleyan Üniversitesi tarafından onurlandırıldı ve IWU'nun kampüsünde yaptığı bir törenle Dünya Değiştirenler Derneği'ne alındı.

Hıristiyanlığa Dönüşüm

Cameron, gençliğinin başlarında bir ateistti. 17 yaşındayken Growing Pains'deki kariyerinin zirvesindeyken yeniden doğmuş bir Hıristiyan oldu.

Protestan Hristiyanlığı seçtikten sonra, Growing Pains'te fazla yetişkin veya uygunsuz olduğunu düşündüğü her şeyi kaldırmak için hikayelerin düzenlenmesinde ısrar etmeye başladı.

Dizi iptal edildikten sonra Cameron, eski ortak yıldızlarıyla temasını sürdürmedi ve sekiz yıl boyunca Tracey Gold ile konuşmadı. Cameron, bunun eski oyuncularından herhangi birine karşı herhangi bir düşmanlığından kaynaklanmadığını, eğlence endüstrisinden ve önceki hayatından uzakta yeni bir hayata başlama arzusunun bir sonucu olduğunu belirtti. Yedi yıl.

2000 yılında, tüm ana kadronun yeniden bir araya geldiği The Growing Pains Movie'nin galasından önce, Cameron, dizinin yapımı sırasında din değiştirmesinden sonra oyuncu arkadaşlarıyla olan ilişkisinin nasıl değiştiğine dair pişmanlıklarını şöyle açıklamıştı: hayatımın başka bir yönüne doğru giden bir dönüş", diye itiraf ediyor Cameron. "Odağımı %100 şovdan %100 [yeni hayatım]a kaydırdım ve şovun %0'ını ve hatta o şovun parçası olan arkadaşlıkları bile bıraktım. Geri dönebilseydim, sanırım Ailemi neden düğünümde görmek istediğimi onlarla konuşup açıklamak gibi istemeden de olsa oyuncuları daha az incitici kararlar verebilirdim."

Kirk Thomas Cameron
Kirk Thomas Cameron

Siyaset

Cameron açık sözlü bir sosyal muhafazakardır. 2016 başkanlık seçimlerinde Donald Trump'ı destekledi ve "Hıristiyan ilkelerinin ve Hıristiyanlığın açıkça düşmanları var. Trump'ın onlardan biri olduğunu düşünmüyorum" diyerek destekledi. Cameron, 2020 başkanlık seçimlerinde Trump'ı da destekledi.

COVID-19 görüntülemeleri

2020'de Cameron , COVID-19'un kökenini sorgulayarak , "Bütün bunlarla ilgili bir şeyler pek doğru görünmüyor. Orada gerçekten kötü bir virüs olduğundan başka bir şeyler oluyor. Bilmiyorum. tüm oyuncular kim ve bunların hepsi nasıl çalışıyor." Ayrıca, COVID-19 pandemisinin yayılmasını yavaşlatmak için uygulanan halk sağlığı kısıtlamalarına karşı olduğunu ifade ederek, "Sosyalizm ve komünizm... halk sağlığı ve sosyal adalet kostümleri içinde kapımızı çalıyor."

Aralık 2020'nin sonlarında COVID-19 enfeksiyonlarının rekor seviyeleri hastaneleri boğarken Cameron, COVID-19 pandemisinin ikinci dalgasıyla mücadele etmek için artırılmış kısıtlamalara karşı maskesiz Noel ilahileri protestoları için en az iki düzine insan toplantısı düzenledi . Etkinlikler dışarıda, Güney Kaliforniya Bölgesi'nin bir parçası olan Ventura County'deki bir alışveriş merkezi otoparkı gibi mekanlarda , düşük yoğun bakım ünitesi kapasitesinin tetiklediği, eyalet tarafından zorunlu kılınan bir evde kal emri altındaki bir grup ilçede gerçekleştirildi. Los Angeles İlçe Halk Sağlığı Direktörü Barbara Ferrer, Cameron'ın büyük toplantılar düzenleme kararını "çok sorumsuz ve çok tehlikeli" olarak kınadı.

Cameron ayrıca, eyalet senatörü Henry Stern'in evde kendi başına kalması yönündeki talebine rağmen Malibu'da maskesiz bir Yılbaşı Gecesi şarkı/dua etkinliği düzenledi.

Kişisel hayat

Cameron ve eşi, Growing Pains yıldızı Chelsea Noble , 21 Temmuz 1991'de evlendiler. Şimdi altı çocukları var, dördü evlat edinildi: Jack (1996 doğumlu), Isabella (1997 doğumlu), Anna (1998 doğumlu), ve Luke (2000 doğumlu); ve iki biyolojik: Olivia (2001 doğumlu) ve James (2003 doğumlu).

Kirk Thomas Cameron kimdir?
Kirk Thomas Cameron

Filmografi

Televizyon

1981 Goliath Bekliyor Liam televizyon filmi
Bret Maverick 1. çocuk Bölümler: "Tembel As" (Bölüm 1 ve 2)
1982 Cadı Dağının Ötesinde Oğlan televizyon filmi
Herbie, Aşk Böceği Küçük çocuk Bölüm: "Çöpçatan Herbie"
Lou Grant Joey Bölüm: "Kurbanlar"
1983 Starflight: İnemeyen Uçak Gary televizyon filmi
İki Evlilik Eric Armstrong Bölüm: "Görelilik"
ABC Okul Sonrası Özel Willy
Jeff "Bir Mucize Arzu Eden Kadın"
"Andrea'nın Öyküsü: Bir Otostop Trajedisi"
1984 Cinayetten Daha Fazlası Bobby televizyon filmi
Çapraz Ateşteki Çocuklar Mickey Chandler
1985–1992 Büyüyen ağrıları Mike Seaver 167 bölüm
1988 Dolu ev kuzen Steve Bölüm: "Adamlardan Sadece Biri"
1990 Geleceğe Dönüş Üçlemesinin Sırları Kendisi (ev sahibi) Kamera arkası gösterisi
1991 Cennetten bir parça Will Loomis televizyon filmi
1994 yıldız vurdu koşucu televizyon filmi
1995 Bilgisayar Tenis Ayakkabısı Giydi Dexter Riley televizyon filmi
1995–1996 Kirk Kirk Hartman 31 bölüm
1998 Seni Şanslı Köpek Jack Morgan televizyon filmi
2000 Büyüyen Ağrılar Filmi Mike Seaver
2001 Bir melek tarafından dokunulmuş Chuck Parker Bölüm: "Doğum Günü Hediyesi"
Kartların Mucizesi Josh televizyon filmi
2002 Aile Hukuku Mitchell Stark Bölüm: "Kan ve Su"
2003–2013 Efendiyi övmek Yinelenen konuk ev sahibi
2003–günümüz Ustanın Yolu Kendisi/Ev Sahibi
2004 Büyüyen Ağrılar: Seavers'ın Dönüşü Mike Seaver televizyon filmi
2019 Kirk Cameron ile Bire Bir kendisi
Fuller Evi

Film

1986 En iyi zamanlar oyuncak
1987 Babasının oğlu Chris Hammond / Dr. Jack Hammond
1988 Ya ' kendisi Alkol/uyuşturucu rehberlik videosu
1989 Beni dinle Tucker Muldowney
1990 Willies Mike Seaver
1998 İsa'nın Doğuşu Kirk Amca Doğrudan videoya
2001 Geride Kaldı: Film Buck Williams
2002 Left Behind II: Sıkıntı Gücü
2005 Geride Kalan: Savaşta Dünya
2008 yanmaz Caleb Holt
2012 Anıtsal: Amerika'nın Ulusal Hazinesini Arayışında kendisi Belgesel; aynı zamanda yapımcı
2013 Durdurulamaz Belgesel
2014 Merhamet Kuralı John Miller Doğrudan videoya ve dijital indirme
Noel'i Kurtarmak Kirk Sınırlı tiyatro sürümü
2017 Olağanüstü Barry
2018 Bağlamak kendisi

Video oyunları

1994 Sürü Chauncey

Ödüller ve adaylıklar

1985 Genç Sanatçı Ödülleri Gündüz veya Gece Dramasında En İyi Genç Yardımcı Erkek Oyuncu İki Evlilik aday
1986 Yeni Bir Televizyon Dizisinde Başrolde En İyi Genç Erkek Oyuncu Büyüyen ağrıları Kazanmak
1987 Bir Televizyon Komedisi veya Drama Dizisinde Başrolde Olan Genç Bir Aktörden Olağanüstü Performans
Televizyondaki En İyi Genç Erkek Süperstar
Satürn Ödülleri Genç Erkek Oyuncu En İyi Performans Babasının oğlu
Altın Küre Ödülleri En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu – Dizi, Mini Dizi veya Televizyon Filmi Büyüyen ağrıları aday
1988 İnsanların seçim Ödülleri Favori Genç TV Sanatçısı Kazanmak
1989 Genç Sanatçı Ödülleri Bir Sinema Filminde Başrolde En İyi Genç Erkek Oyuncu Beni dinle aday
Altın Küre Ödülleri En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu – Dizi, Mini Dizi veya Televizyon Filmi Büyüyen ağrıları
İnsanların seçim Ödülleri Favori Genç TV Sanatçısı Kazanmak
1990 Çocukların Seçimi Ödülleri Favori TV Aktörü Büyüyen ağrıları
1991 Favori TV Aktörü Büyüyen ağrıları aday
2012 Indiana Wesleyan Üniversitesi Dünyayı Değiştirenler Derneği Kazanmak
2014 Altın Ahududu Ödülleri En Kötü Erkek Oyuncu Noel'i Kurtarmak

Bunlar da ilginizi çekebilir

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.