Gıda Hattı

Kılıçdaroğlu’ndan doğal gaz zammı tepkisi: “Sanayici ürünlerine yansıtmaya mecbur”

1 Kasım 2021, 13:01
Paylaş
Kılıçdaroğlu’ndan doğal gaz zammı tepkisi: “Sanayici ürünlerine yansıtmaya mecbur”

İktidarın doğal gaza yüzde 48 zam yapıp, yükü sanayiye yıktığını bildiren CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Biliyorlar ki sanayici bunu ürünlere yansıtmaya mecbur. Sonra gelsin marketlere yaptıkları gibi, sanayicilere de karalamalar. Herkes suçlu, bunlar ak kaşık!” ifadelerini kullandı.

Botaş, 1 Kasım 2021 tarihi itibariyle doğal gaz satış fiyatına elektrik üreten santraller için yüzde 47, sanayide kullanılan doğal gazın fiyatına da yüzde 48 zam yaptı.

Kılıçdaroğlu: “Sanayici zammı ürünlerine yansıtmaya mecbur”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, konut tarifesinde değişiklik yapılmayan Kasım ayı doğal gaz zamlarına ilişkin sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

Sanayicilerin zammı ürünlerine yansıtmaya mecbur olduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı:

“Zamlar durmuyor. Ekim'de 93 kuruş zamlanan LPG'ye 48 kuruş daha zam yolda. Doğalgaza %48 zam yapıp, yükü sanayiye yıktılar. Biliyorlar ki sanayici bunu ürünlere yansıtmaya mecbur. Sonra gelsin marketlere yaptıkları gibi, sanayicilere de karalamalar. Herkes suçlu, bunlar ak kaşık!

Ey gözleri Biden’a gülen Şahsım; milletimizin dertlerinden tümden habersizsin. Ne zaman bu ülke ile ilgilenmeyi düşünüyorsun? Yüzün bu ülkenin evlatlarına hiç gülmeyecek mi?”

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.