Gıda Hattı

Kılıçdaroğlu marketlere gönderdiği mektubu açıkladı, “Milletim de şahit olsun” dedi

2 Aralık 2021, 10:55
Paylaş
Kılıçdaroğlu marketlere gönderdiği mektubu açıkladı, “Milletim de şahit olsun” dedi

10 temel ürüne kış boyunca zam yapmamaları için market sahibi ile yöneticilerine gönderdiği mektubu sosyal medya hesabından paylaşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Güldük eğlendik… Şimdi Şahsın tuhaflıklarını bir kenara bırakalım ve gerçek işimize dönelim. Söz verdiğim gibi, market sahibi ve yöneticilerine gönderdiğim mektubu paylaşıyorum. Milletimi de şahit olmaya davet ediyorum” dedi.

Kış aylarında vatandaşın yükünün azaltılması için gıda sektörü paydaşlarıyla görüşen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, iktidardan gıdada KDV indirimi dahil 6 düzenleme yapılmasını isterken, 10 temel gıda ürününe kış boyunca zam yapmamalarını, iktidara gelince zararlarını telafi edeceğini söylediği market sahibi ile yöneticilerine de birer mektup göndereceğini duyurmuştu.

Kılıçdaroğlu, marketlere mektup yazdı

CHP Lideri, marketlere gönderdiği mektubu, sosyal medya hesabından “Güldük eğlendik… Şimdi Şahsın tuhaflıklarını bir kenara bırakalım ve gerçek işimize dönelim. Söz verdiğim gibi, market sahibi ve yöneticilerine gönderdiğim mektubu paylaşıyorum. Milletimi de şahit olmaya davet ediyorum” notuyla paylaştı. İşte Kılıçdaroğlu’nun 29 Kasım 2021 tarihli o mektubu:

“Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik buhran, hepimizin malumudur. Özellikle temel gıda ürünlerine yapılan zamlar, hali hazırda alım gücü azalan milletimizi ekonomik olarak bir çıkmazın içine sokmaktadır.

Bildiğiniz üzere, 20 Kasım 2021 günü, gıda sektörümüzün değerli paydaşları ile bir video konferans toplantısı gerçekleştirdik. Bu toplantıda, ekonomik buhran sürecinde hem sektörümüzü hem de halkımızı koruyacak tedbirler üzerinde konuştuk. Ardından gerçekleştirdiğim basın açıklamasında da hükümetin acilen adım atması gereken 6 adımı açıkladım.

Değerli Sektör Yöneticisi,

Söz konusu basın açıklamasında, halkımızı korumak adına, büyük marketlerden de bir talebim olduğunu ifade etmiş, “10 Hayatta Kalma Ürünü” için, kış aylarında zam yapılmamasını istemiştim.

Bu ürünler; Un, yağ, süt, bulgur, makarna, mercimek, yumurta, peynir, tu ve her ay bir çeşit sebzedir.

Bu talebin, sizden, bu ürünlerde açıkça zarar etmenizi istemek olduğunun farkındayım. Ancak bunu halkımız adına yapmak zorundayız.

Ve bu mektup vesilesiyle bir kez daha vurgulamak isterim ki, sizden istediğim bu fedakarlıktan doğacak zararı, iktidara geldiğimizde karşılayacağız.

Kara Kışı atlatabilmek adına, halkımız için bu adımı atacağınıza inanıyor, sizleri saygıyla selamlıyorum.”

 

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.