Gıda Hattı

Kılıçdaroğlu 10 temel ürün için marketlere seslendi!

20 Kasım 2021, 21:00
Paylaş
Kılıçdaroğlu 10 temel ürün için marketlere seslendi!
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu partisinin “Karakışla Mücadele Hareketi” kapsamında gıda sektörü paydaşları ile bir araya geldi. Kılıçdaroğlu vatandaş için marketlere çağrıda bulundu.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu gıdada yaşanan pahalılık sonrasında sektör temsilcileri ile toplantı yaptı. Karakışla mücadele hareketi kapsamında yapılan görüşme sonrası merkezde basın açıklaması gerçekleştirdi.

Marketlere seslendi

Vatandaşlarda alım gücü düştü ve kış daha zor geçecek. Kılıçdaroğlu bu çağrı sonrasında marketlere seslendi ve 10 temel gıda ürünlerine zam getirilmemesi talebinde bulundu. Zararlarınızı telafi edeceğiz dedi.

Zarar telafi edilecek

Kılıçdaroğlu'ndan yapılan açıklama “marketlerden bir talebim var. 10 temmuz gıda ürününde enflasyon zammının yansıtmayın dedi. Mecbur kalırsanız enflasyon altında farkını yansıtın. İktidara geldiğimizde zararlarınızı telafi edeceğiz. Bulgur, yağ, un, süt, makarna, yumurta, mercimek, peynir ve her ay 1 çeşit sebze bu ürünlere zam uygulamayın. İktidara gelir gelmez tüm zararlarını hızlı bir şekilde temin edeceğiz ve tüm üst düzey market yöneticilerine mektup göndereceğim” dedi.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.