Gıda Hattı

Kiler Grubu Migros Satışından Çekildi

31 Aralık 2007, 12:41
Paylaş

Carlyl ve Anadolu Grubu’ndan sonra Kiler de Migros’un satış sürecinden çekildiğini açıkladı. Böylece Migros’un satışında geriye 8 talip kaldı

Migros’un talipleri arasında bulunan Kiler satış sürecinden çekildiğini açıkladı. Hafta içerisinde Carlyl ve Anadolu Grubu da satış sürecinden çekildiğini açıklamıştı. Böylece Migros’ta talip sayısı 8’e geriledi. Kiler Holding Perakende Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Kiler, Migros’un satışı ile ilgili sürecin kendileri açısından tamamlandığını, diğer firmalara başarılar dilediklerini bildirdi.

KİLER yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye’nin önemli perakende markalarından Migros ile ilk günden beri ciddi olarak ilgilendiklerini, Türkiye’de uzun zamandır perakende sektörünün içinde bulunan yerli bir grup olarak bilgi, birikim ve tecrübeye sahip olduklarını, Migros’a da bu nedenle talip olduklarını hatırlattı. Gerçekleştirilen Yönetim Kurulu toplantısında tüm süreci tekrar değerlendirdiklerini ifade eden Kiler, ‘Bu süreçte yabancı yatırımcılarla görüştük. Çoğunluk hisselerini elimizde tutmayı tercih ettiğimizi ve Migros’un yönetimine talip olduğumuzu bu yatırımcılara ilettik. Ancak gerekli şartlar oluşmadı. Bu süreç, Kiler açısından tamamlandı. Satış sürecinde yer alan diğer firmalara başarılar diliyoruz’ dedi.

2007 yılında mağaza sayılarını 106’dan 150’ye çıkardıklarını kaydeden Ümit Kiler, orta vadede Türkiye’nin en başarılı ulusal gıda perakende zinciri olma hedeflerinin bulunduğunu vurguladı. Öte yandan Migros’un 8 talibi Fransız Carrefour, Hırvat Agrokor, CVC, İsveçli ICA, Rus Alfa, Bain Capital, Turkven-BC Partners ve KKR oldu. Ülker Grubu ise bir konsorsiyumla gireceklerini belirtmişti.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.