Gıda Hattı

Keskinoğlu Yumurtalarına 1 Milyon Dolarlık Kimlik

13 Kasım 2007, 18:16
Paylaş

Keskinoğlu yumurtalarına kimlik kazandırmak için 1 milyon dolarlık yatırım yaptı. Tüketiciler, Keskinoğlu yumurtalarını kimlik numaraları sayesinde izleyebilecek

Tüketiciyi yumurta alırken markalı ve ambalajlı olan ürünlere yönlendirmeyi amaçlayan Keskinoğlu Şirketler Grubu, yumurtalara kimlik kazandırmaya karar verdi. Keskinoğlu Grubu bu amaçla bir proje geliştirdi. 2005 yılında yaşanan ve sektöre darbe vuran kuş gribi salgınının ardından alınan önlemler arasında yer alan bu projeye göre müşteriler, internet sitesine girerek satın aldıkları yumurtaların üzerindeki kimlik numaralarını, online olarak üretim aşamalarını ve bir çok bilgiyi görebiliyorlar.

Keskinoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Keskin Keskinoğlu, 6 aydır çalıştıkları bu sistem için ambalaj değişikliğinden, reklam kampanyasına, insan kaynağından web alt yapısına kadar yaklaşık 1 milyon dolarlık yatırım yaptıklarını söyledi. Keskinoğlu, ambalajlı yumurta pazarında yüzde 60 payla lider olan Keskinoğlu’nun yatırmlarının devam edeceğini ifade etti. Keskinoğlu ‘2005 yılında kuş gribi krizi sektörü vurduğu zaman tam izlenebilirlik sistemini müşterilerimizin denetime açtık ve bu uygulamayı başlattık’ dedi.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.