AramaArama
Gıda Hattı

Kelle paça ve kokoreç, koronavirüsten korur mu?

29 Temmuz 2021, 12:19
Paylaş
Kelle paça ve kokoreç, koronavirüsten korur mu?
Kokoreç yer kelle paçanın koronavirüsten koruduğu son günlerde pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Peki ortaya atılan bu iddia doğru mu? Kokoreç ve kelle paça gerçekten koronavirüsten koruyor mu?

Koronavirüs hayatımıza girdiğinden beri insanlar hastalığa neyin iyi gelip neyin zararlı olduğunu sürekli merak ediyor. Özellikle bu konuda sosyal medyada sürekli yeni iddialar gündeme geliyor. Bunların bir kısmının herhangi bir bilimsel dayanağı yokken, bazıları ise gerçekten doğru bilgiler içeriyor.

Son zamanlarda sosyal medyada dolanan iddialara göre ise kokoreç ve kelle paça tüketmek koronavirüse karşı insan vücuduna bağışıklık kazandırıyor. Peki kokoreç ve kelle paça gerçekten koronavirüse karşı koruyor mu? Gidahatti.com olarak bu konuyu Onkoloji Uzmanı Doç. Dr. Yavuz Dizdar'a sorduk.

Yavuz Dizdar kokoreç ve kelle paçanın koronavirüse karşı koruyuculuğunun olması olasılığının yüksek olduğunu belirtirken aynı durumun farklı gıdalar için de geçerli olduğunu belirtti. Yavuz Dizdar, kokoreç ve kelle paçanın koronavirüse karşı etkisini detaylı şekilde gıda hattı için açıkladı.

İşte Onkoloji Uzmanı Doç. Dr. Yavuz Dizdar'ın kokoreç ve kelle paça ile ilgili açıklamaları:

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.