Gıda Hattı

Kelaynak sayısı artıyor!

26 Temmuz 2020, 13:02
Paylaş
Kelaynak sayısı artıyor!

Nesli tehlike altındaki kelaynaklarının sayısının artırılmasına yönelik çalışmalar sonuz veriyor. Şanlıurfa Birecik’teki Kelaynak Üretim İstasyonuna bu yıl katılan 68 yavru birey ile birlikte toplam sayı 285’e ulaştı.

Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü tarafından nesli tehlike altında olan kelaynakların üretim faaliyetlerine büyük bir hızla devam ediliyor.

Üreme istasyonundaki kelaynak sayısı 285’e çıktı

DKMP Genel Müdürlüğüne bağlı Şanlıurfa Birecik Kelaynak Üretme İstasyonu’nda üretim faaliyetleri tamamlanarak bu yıl ki kafese alım işlemleri sona erdi.

Üreme dönemlerinde serbest bırakılan kelaynaklar, üreme dönemlerinin sona ermesiyle birlikte yeniden kafeslerine alındı. Üreme dönemindeki başarılı çalışmalar sonucunda ciddi bir başarı elde edilerek kelaynak sayısında büyük bir artış yaşandı.

Birecik Kelaynak Üretme İstasyonu’nun kurulduğu günden bu yana en çok yavru bireyin elde edildiği bu yılda istasyona toplam 68 adet yeni yavru birey katıldı. Yeni bireylerle birlikte istasyondaki kelaynak sayısı 285’e ulaştı.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.