Gıda Hattı

KDV indirimini fiyatlara yansıtmayana af yok!

30 Mart 2022, 18:07
Paylaş
KDV indirimini fiyatlara yansıtmayana af yok!

1 Nisan’dan itibaren temel ihtiyaç maddelerinde uygulanacak KDV indiriminin amacına ulaşması için gerekli çalışmaları yaptıklarını belirten Ticaret Bakanı Mehmet Muş, “KDV indirimini fiyatlara yansıtmayan ve haksız fiyat artışlarıyla vatandaşlarımızı mağdur eden firmalara en ağır yaptırımları uygulayacağız” ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine toplantısından sonra yeni KDV indirimlerini açıklamış,

KDV konusunda düzenlemeler içeren Cumhurbaşkanlığı Kararı da, Resmi Gazete’de yayımlanmıştı.

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, 1 Nisan 2022 tarihi itibariyle yürürlüğe girecek olan KDV indirimini fiyatlara yansıtmayanlara en ağır yaptırımları uygulayacaklarını bildirdi.

Vatandaşları mağdur eden firmalara af yok!

Bakan Muş, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, temel ihtiyaç maddelerinden olan deterjan, sabun, tuvalet kâğıdı, peçete, bebek bezi gibi ürünlerde KDV’nin %18’den %8'e indirilmesine yönelik yapılan düzenlemenin amacına ulaşması için gerekli çalışmalara başladıklarını bildirdi.

Düzenlemenin yürürlüğe girmesini müteakip 81 ildeki Ticaret Müdürlükleri vasıtasıyla ülke genelinde denetimler gerçekleştireceklerini belirten Muş, “KDV indirimini fiyatlara yansıtmayan ve haksız fiyat artışlarıyla vatandaşlarımızı mağdur eden firmalara en ağır yaptırımları uygulayacağız” dedi.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.