AramaArama
Gıda Hattı

Karne günü ne zaman? Karneler ne zaman verilecek 2021?

2 Haziran 2021, 16:18
Paylaş
Karne günü ne zaman? Karneler ne zaman verilecek 2021?

Karne günü ne zaman? Binlerce öğrenci karneler ne zaman verilecek 2021 sorularının yanıtını arıyor. İşte karne günü ile ilgili detaylar...

Öğrencilerin yıl boyunca okullarında ve derslerindeki emeklerinin karşılığı olan karneler için geri sayım başladı. Bu dönem derslerine okul yerine evden, uzaktan eğitim şeklinde devam eden öğrencilere karneler 18 Haziran 2021 tarihinden itibaren verilecek.

Yaz tatili ne zaman başlıyor?

*Okullarımızdaki yüz yüze eğitimlere katılım, isteğe bağlı olup “Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu”ndaki koşullar doğrultusunda gerçekleşecektir. 2020-2021 eğitim öğretim yılı 2 Temmuz Cuma günü sona erecektir.

Karneler ne zaman alınacak?

Türkiye genelinde öğrenciler, 2020-2021 eğitim öğretim yılı karnelerini 18 Haziran'da alabilecek. Öte yandan öğrenciler 2 Temmuz'a kadar okullardaki telafi programına isteğe bağlı olarak katılabilecek.

Karne nasıl öğrenirim?

Tüm öğrenciler karnelerine "e-okul.meb.gov.tr" internet sitesi üzerinden ulaşabilecek. Öğrenciler aynı zamanda "takdir ve teşekkür" belgelerine de sistem üzerinden erişebilecekler. Öğrencilerin sistem bilgilerine T.C kimlik no ve okul numaraları ile erişim sağlanabiliyor.

E-karne ne zaman açılacak?

Koronavirüs salgını sebebiyle uzaktan eğitime geçen öğrenciler karnelerini e-devlet üzerinden dijital olarak alacak. e-Karneler Milli Eğitim Bakanlığı'nın e-Okul sistemi üzerinden paylaşılacak. 2020-2021 eğitim öğretim döneminin sonu olan 22 Ocak 2021 Cuma günü karneler online olarak görüntülenebilecek.

E-okul e karne nasıl bakılır?

Öğrenciler karnelerine "e-okul.meb.gov.tr" internet sitesi üzerinden ulaşabilecek. Öğrenciler, "takdir ve teşekkür" belgelerine de sistem üzerinden erişebilecek. Öncelikle E-Okul ekranına giriş yapılır. Giriş yapıldıktan sonra ekranın sol alt köşesinde yer alan "e-Karne" alanına tıklanır.

E-OKUL GİRİŞ SAYFASI İÇİN TIKLAYIN

E okula nasıl girilir?

Öncelikle,e-okul.meb.gov.tr adresine tıklayın. Daha sonra karşınıza çıkan ekranda; 'Öğrenci T.C Kimlik No', 'Öğrenci Okul No' ve 'Resimdeki Rakamlar' şeklinde sıralanan bölümler bulunmaktadır. Ardından, tüm bu alanları eksiksiz şekilde doldurduktan sonra en alt bölümde yer alan 'Giriş' seçeneğine tıkayınız.

Karne hediyesi ne alınır?

Karne hediyesi, özellikle küçük yaştaki öğrenciler için oldukça önemlidir. Alacağınız karne hediyeleri öğrencilerin derslerine daha çok odaklanmalarını ve daha yüksek puanlı karne getirmelerini sağlayacaktır. Bu sebeple karne hediyesi olarak alacağınız hediyelerin, öğrencilerin hoşuna gideceği tarzda hediyeler olmasına özen göstermeniz gerekir.

Anasınıfı karne hediyeleri

 1. MentalUP Zeka Oyunları (Tablet, telefon ve PC’den oynanabilen lisanslı zeka oyunudur. Hem bilimsel hem de çok eğlenceli)
 2. Oyuncak mutfak seti, beyaz eşya seti veya benzeri ev eşyası minyatürleri (Kız çocuğu)
 3. Yarış arabası seti, tren veya benzeri raylı oyuncak seti (Erkek çocuğu)
 4. Lego, renkli bloglar ve benzer yapıda birleştirmeli oyun setleri (Kız, erkek ortak ilgi alanı)
 5. Eğlenceli eğitim araçlarıyla doldurulmuş bir okul çantası (Kız, erkek ortak ilgi alanı)
 6. Katamino, çılgın çubuklar gibi zeka oyunları (Kız, erkek ortak ilgi alanı)

İlkokul karne hediyeleri

 1. Org(klavye), elektrogitar, ritim davul ve benzeri müzik aletleri minyatürü (Kız, erkek ortak ilgi alanı)
 2. Kumandalı araba, helikopter ve benzeri araçların fonksiyonel olanları (Erkek çocuğu)
 3. Süslü çocuklar için yetişkin aksesuarlarına benzer bayan aksesuarları: çanta, kolye, babet ve benzeri (Kız çocuğu)
 4. Gobblet, Abalone, Trax, gibi zeka oyunları (Kız, erkek ortak ilgi alanı)
 5. Karne hediyesi bisiklet, scooter, paten gibi araçlar oldukça ilgilerini çekecektir (Kız, erkek ortak ilgi alanı)
 6. Sanal gerçeklik gözlüğü de bu aralar hem yetişkinlerin hem de çocukların ilgisini çekiyor (Kız, erkek ortak ilgi alanı)
 7. Renkli, dijital, spor kol saatleri (Kız, erkek ortak ilgi alanı)
 8. Scrabble, Monopoly, MentalUP ve benzeri zeka oyunları, oyun setleri (Kız, erkek ortak ilgi alanı)
 9. Lisanslı futbol topu, lisanslı takım forması ve benzeri eşyalar erkek çocuğa karne hediyesi olarak alınabilir. Tabii futbola ilgi duyuyorsa.
 10. Müzik çalar, renkli kulaklık ve spor çanta gibi aksesuarlar yine kız çocuklarının daha yoğun ilgisini görmekte.
 11. Playstation, bilgisayar, tablet gibi teknolojik eğlence araçları biraz pahalı olsa da gayet mutlu edici olacaktır. (Kız, erkek ortak ilgi alanı)
 12. Profesyonel bisiklet, denge scooter (Smart Balance), profesyonel kaykay, profesyonel paten ve benzeri araçlar (Kız, erkek ortak ilgi alanı)
 13. Akıllı cep telefonu, tablet veya yeni bir laptop (Kız, erkek ortak ilgi alanı)
 14. Lise öğrencileri için kıyafet oldukça önemli ve heyecan verici olur ancak onların zevklerini yakalamak oldukça zordur 🙂 Daha önceden “bunu beğendim” dediği bir kıyafet biliyorsanız tercih edebilirsiniz (Kız, erkek ortak ilgi alanı)
 15. Genç odası. Evet, bu biraz masraflı olabilir ama çocuk odasından genç odasına transfer olmak onlar için büyük bir mutluluk olacaktır (Kız, erkek ortak ilgi alanı)
 16. Çok sevdiği bir bilgisayar oyunu (Genellikle erkek çocukların ilgisini çeker) 

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.