AramaArama
Gıda Hattı
banner
AramaArama

Karaköy Burger’e doydu!

Karaköy Burger’e doydu!
21 Ekim 2015, 15:52

Dünyanın önde gelen mayonez markalarından Hellmann’s, Türkiye’nin ilk Burger Festivali’ni Karaköy’deki ‘burger’ mekanlarında düzenledi. Burger Festivali’nde yaklaşık 10 bin burger yenildi.

Burger Festivalinin ilk yılında 20-35 yaş grubu etkinliğe yoğun ilgi gösterdi. Karaköy’e gelen burger severlerin %85’i bu yaş grubundaydı.

“En çok hangi burgeri seversiniz” sorusuna, katılımcıların %60’ı dana burger cevabını verdi. Dana burgeri, %10 ile tavuk ve vejeteryan burger izledi. Burger severler spesiyal ve ortaya karışık lezzetlere de karşı koyamadı.

Burgeri burger yapan en önemli unsur olarak burgerde kullanılan et öne çıktı. Festivaldeki ‘burger duvarı’na görüşlerine yazan katılımcıların %45’i et seçimini “burgeri burger yapan en önemli etken” olarak belirtti. Burger yanında patates olması da burger severlerin tercihi. Burger data duvarına görüşlerini yazanların %12’si “burger yanında patates yerim” diyor.

Hellmann’s BurgerFest, burger tutkunlarına yüzlerce farklı çeşit burgeri birbirinden özel soslarla deneyimleme imkanı da sundu. Burger ile birlikte sos olarak en çok ketçap tercih edildi. Festival süresince ketçap, mayonez, barbekü sos, hardal ve acı sos olarak toplamda 600 kg sos tüketildi.

Festival, ‘Happy Burger Hour’ aktiviteleri ve sürpriz hediyelerle renklendi. Burger hafta sonunda mekanlarda keyifli sürprizler yapılırken, festival ziyaretçileri üç gün boyunca doya doya burger yedi. Festival’in ikinci gününde cansız mankenlerin burger servisi yoğun ilgi gördü.

Türkiye’de Knorr, Lipton, Carte d’Or, Calve, Hellmann’s, Rama, Sana ve Becel’i bünyesinde bulunduran Unilever Food Solutions’a ait ürünler, her iki işletmeden biri tarafından tercih ediliyor.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Yorumlar

Bir cevap yazın

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.