Gıda Hattı

Kanserde yeni umut yüksek doz C vitamini

25 Ocak 2016, 11:12
Paylaş
Kanserde yeni umut yüksek doz C vitamini

Bağışıklık sisteminin güçlenmesinde önemli role sahip olan C vitamini son yıllarda kanser tedavisinde de kullanılmaya başladı. Araştırmalar, kanser hücrelerinin ölümüne yol açan C vitamininin, çok hızlı tümör yıkımlarına neden olduğunu gösteriyor. Uzmanlar, kemoterapi ilaçlarıyla birlikte kullanılan vitamin C’nin yüksek dozda damardan uygulanması gerektiğini belirtiyor.

cvitamini-kanser-gidahattiKış aylarında vücut direncini arttırmak için sıklıkla kullanılan C vitamini, dünyada birçok ülkede kanser tedavisinde kullanılıyor.  Yapılan araştırmalar, Vitamin C’nin yüksek dozda damardan uygulanması halinde kanser hücrelerini öldürdüğü, normal hücrelere ise zarar vermediğini ortaya çıkardı.

ABD, Avrupa ve Japonya’da kullanılıyor

Vücudun savunma sistemini güçlendiren C vitamini sadece grip, nezle gibi hastalıklardan korumakla kalmıyor, Amerika, Avrupa, Japonya başta olmak üzere tüm Uzakdoğu’da kanser tedavisinde C vitamini kullanılıyor. Vitamin C tedavisinin  en zor kanser türlerinden olan kolon kanserinde dahi etkili olduğu belirtiliyor.

Sağlıklı hücrelere zarar vermiyor

serum-gidahattiVitamin C ve kanser ilişkisi ilk olarak Dr.Hugh Riordan ve Dr.Cameron tarafından ortaya çıkarıldı. İlk olarak vitamin C’nin bağ dokusunu güçlendirerek kanser hücrelerinin etrafında güçlü ve aşılması zor bir duvar öreceği aynı zamanda da bağışıklık sistemini güçlendirerek kanseri yenebileceği düşünülmüş. Ancak laboratuvar çalışmalarında Vitamin C’nin belirli bir doza ulaştıktan sonra kanser hücrelerini öldürdüğü ancak normal hücrelere zarar vermediği görülmüş.

Sadece damardan uygulanabiliyor

Sadece şekerle beslenebilen ve şekeri yaklaşık 200 kat fazla kullanan kanser hücrelerinin şekerle vitamin C’yi ayırt edemediği ve damardan yüksek dozda vitamin C uygulandığında kanser hücrelerinin vitamin C’ye saldırarak, içine aldıkları gözlenmiş. Yüksek doz C vitaminin damardan ve sadece doktorlar tarafından uygulanabileceğini belirten uzmanlar,  ağızdan alınan C vitamininin kanseri yenmek şöyle dursun ilerlemesine dahi yol açabileceğinin altını çiziyor.

Vitamin C tek başına bir tedavi değil

Araştırmalara göre, yüksek doz vitamin C tedavisi tek başına bir tedavi değil, kemoterapi ilaçlarıyla birlikte çok daha etkili. Tedavide hastanın boyu, kilosu da çok önemli. Tedavinin aşamasına göre tedavi dozları belirleniyor.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.