Gıda Hattı

KanalD ve Arka Sokaklar’a boykot! Sosyal medyada yer alan boykotkanald etiketi ne anlatıyor?

25 Eylül 2021, 22:36
Paylaş
KanalD ve Arka Sokaklar’a boykot! Sosyal medyada yer alan boykotkanald etiketi ne anlatıyor?
Twitter üzerinden KanalD ve Arka Sokaklar'a yaptırım uygulanması için RTÜK’e seslenildi. Boykot çağrısı yapıldı. Dün yayınlanan bölümde Arka Sokaklar dizisine çığ gibi tepkiler büyüyor. Kısa sürede sosyal medyada yankı uyandıran bu etkileşim daha sonra boykot haline dönüştü.

KanalD'nin sevilen dizisi Arka Sokaklar’ın yeni bölümü dün akşam yayınlandı. Bu bölümde tepkilere neden olan sahneler yaşandı. KanalD ve Arka Sokaklar dizisi ile ilgili boykot uygulaması başladı. Peki boykotkanalD etiketinin sebebi neydi?

“Aşı olmayanlarla virüs gibi mücadele etmeliyiz

Aşı olmayı reddeden kişilere karşı ayrıştırmalar devam ederken Türk televizyon tarihinin en özel ve en uzun soluklu dizilerinden olan Arka Sokaklar'da verilmek istenen mesaj yanlış algılandı. Arka Sokaklar dizisinde Rıza Baba karakteri basına açıklama sahnesinde “milyarlarca insan olduğu gibi herkes gidip aşısını olmalı. Olmayanlarla da tıpkı virüsle olduğu gibi mücadele edilmeli” cümlelerine yer verildi. Bu sahne aşı karşıtlarını ayaklandırdı.

KanalD boykot edildi. İç ayaklanmaya çağrı yapılmış, milleti ayrıştırmaya yönelik mesajlar verilmiştir denildi ve aleni suç işlendiği belirtilerek RTÜK göreve çağrıldı.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.