Gıda Hattı

Kamu işçisine müjde verildi! Yüzde 2,5'lik ilave zam geliyor!

26 Ocak 2022, 18:26
Paylaş
Kamu işçisine müjde verildi! Yüzde 2,5'lik ilave zam geliyor!
Kamu işçisine müjde verildi! Yüzde 2,5'lik ilave zam geliyor! Memur ve memur emeklisine yüzde 2,5'lik ilave zam verilmesinin ardından 700 bin kamu işçisi de yararlanmak için çalışma başlattı.

Kamu işçisine müjde verildi! Yüzde 2,5'lik ilave zam geliyor! Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, memur ve memur emeklisine verilen yüzde 2,5'lik ilave zamdan 700 bin kamu işçisinin de yararlanması için çalışmaların sürdüğünü bildirdi. Atalay, memur ve memur emeklisine verilen yüzde 2,5'lik ilave zammı kamu işçisi için de istediklerini belirtti.

Şubat ayındaki maaşlara yansıması bekleniyor

Bu yöndeki taleplerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve hükümet yetkililerine ilettiklerini vurgulayan Atalay, şöyle konuştu:

"Çalışanlar olarak hepimiz aynı çatının altındayız. İşçiyi bu zammın dışında tutmak doğru değil. Bunun için yasal bir düzenlemeye ihtiyaç yok. Sayın Cumhurbaşkanımızın bu yöndeki açıklamayı en kısa sürede yapmasını bekliyoruz. Bu açıklamanın ardından, 700 bin kamu işçisinin ücretlerine yüzde 2,5'lik zam şubat ayındaki ücretlere yansıyacaktır. Memur, memur emeklisi ve kamu işçisinin alacağı yüzde 2,5'lik ilave zammın, işçi ve Bağ-Kur emeklilerine de verilmesi gerekiyor."

çalışan
çalışan

İlk 6 ay yüzde 12 zam yapılmıştı

Hükümet ve işçi konfederasyonları arasında Kamu Toplu İş Sözleşmeleri Çerçeve Protokolü üzerinde 11 Ağustos 2021'de sağlanan anlaşmaya göre, taban ücretleri 4 bin 100 liraya yükseltilen kamu işçilerinin ücretlerine 2021-2022'nin ilk 6 ayı için yüzde 12, diğer 6 aylar için yüzde 5 artı enflasyon farkı oranında zam yapılmıştı.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Haber Etiketleri

zam

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.