Gıda Hattı

Kahvenin Devleri Kasım'da İstanbul'da

15 Ekim 2007, 17:56
Paylaş

23-25 Kasım 2007 tarihlerinde İstanbul Dünya Ticaret Merkezi’nde WOW Convention Center’de gerçekleştirilecek olan Coffee Show Fuarı’nda Türk markalarının yanı sıra dünyanın ünlü markaları, Türk tüketicisi ve kahve sektörüyle buluşacak.

Kahve dünyada sudan sonra en fazla tüketilen içecek durumunda. Sektör dünyada 20 milyondan fazla kişinin istihdamını sağlıyor. Son iki yılda yüzde 300 büyüyen ve dünya markaları için bir çekim merkezi haline gelen Türkiye kahve pazarında birbiri ardına yeni yatırımlar hayata geçerken, toplam ticaret hacmi de 250 milyon YTL ’yi aştı. Kahve sektörünün kendine ait ilk fuarı Kasım ayında birçok ünlü firmaya ev sahipliği yapacak.

Avusturya’nın ünlü kahve zinciri Julius Meinl, İngiltere’nin en çok tercih edilen markalarından, İtalyan kökenli Mambocino, tüm dünyada tüketilen İtalya’nın en popüler markalarından Lucafee, İsviçre’nin 75 yıllık köklü firması Egro Coffee gibi dünya markalarının yanı sıra, Türkiye’den de kahve üreticileri, ithalatçıları, Türkiye’nin en büyük vending ve otomat firmaları, tedarikçi firmalar gibi birçok katılımcıyla sektörün buluşma noktası olacak.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.