Gıda Hattı

Kahve hayranları şokta! Starbucks'da Hepatit A depremi...

22 Kasım 2021, 14:42
Paylaş
Kahve hayranları şokta! Starbucks'da Hepatit A depremi...
Starbucks'ta bir çalışanın, Hepatit A pozitif olmasına rağmen çalışmaya devam ettiği ve bu süreçte de binlerce müşterinin hayatını tehlikeye atmış olabileceği açıklandı. New Jersey'da bulunan Starbucks şubesine uğrayan müşterilerin aşılanması için bölgede aşı kliniği kuruldu.

Kesin bir tedavisi bulunmayan hastalıktan korunmanın en etkili yolu ise; çoğu hastalıkta olduğu gibi yine aşıdır.

Hepatit A pozitif olan bir Starbucks çalışanı, pozitif olduğunu bildiği halde günlerce çalışmaya devam etti. Bu da çalışanın, potansiyel olarak binlerce müşteriyi Hepatit A virüsüne maruz bırakmış olabileceği anlamına geliyor.

WebTekno'da yer alan habere göre, Çalışanın kendisini işe gitmek zorunda mı hissettiği ya da çalışanın işten izin istememekte ihmalkar davranıp davranmadığı ise net olarak bilinmiyor.

17 Kasım'da durumu öğrenen Camden Vilayeti Sağlık Departmanı, olayın Hepatit A ekibi tarafından derhal araştırılması için harekete geçti. 18 Kasım'da yayınlanan haberlerde belirtildiği üzere; Gıda Gözetim Birimi üyeleri, Gloucester kasabasında 1490 Blackwood Clementon Yolu’nda bulunan Starbucks şubesini ziyaret etti.

Gıda güvenliği ihlallerine dair hiçbir kanıt bulunmamasına rağmen, Sağlık Bakanlığı tüm çalışanlar Hepatit A virüsüne karşı aşılanana kadar şubenin kapanmasını ve bir süre de kapalı kalması kararını verdi.

Kahve hayranları şokta! Starbucks'da Hepatit A depremi...

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.