Gıda Hattı

Kahvaltılık gevreklerinde yapaydan vazgeçiyor

27 Ocak 2016, 11:13
Paylaş
Kahvaltılık gevreklerinde yapaydan vazgeçiyor

General Mills ABD’de sattığı kahvaltılık gevrek ürünlerinden 7’sini yeni bir tarifle piyasaya sürdü. Firma böylece kahvaltılık gevrek ürün çeşitlerinin %75’inde yapay tatlandırıcı ve renk maddeleri kullanmamaya başladı.


General Mills
Amerika merkezli, çok uluslu bir üretici ve markalı gıda ürünleri satıcısıdır. Firmanın portföyündetoplamda 89 büyük ABD markası ve dünyanın farklı yerlerinden birçok önemli marka vardır. Firma kahvaltılık gevrek, yoğurt, donmuş hamur, çorba, pizza, atıştırmalık gıdalar, dondurma, soya ürünleri, sebzeler ve un gibi gıda ürünlerini satmaktadır. General Mills Türkiye’de de faaliyet göstermektedir.

general-mills-gidahattiGeneral Mills 7 farklı kahvaltılık gevrek ürünü yeni tarifler ve ambalajlarla piyasaya sürdü. Ürünlerde yapay tatlandırıcı, yapay renk maddesi ve yüksek fruktozlu mısır şurubu bulunmadığını öne çıkaran yeni ambalajlar kullanıldı.

Firma 6 ay önce kahvaltılık gevrek portfolyosunun %60’ını yapay katkı maddeleri kullanmadan üretiyordu ve o tarihlerde söz konusu oranı bu ay itibariyle %75’e çıkarma sözü vermişti. Hedefine ulaşan firma 2017 itibariyle ürünlerinin tamamını yapay tatlandırıcı ve renk maddeleri kullanmadan üretmeyi hedeflemektedir.

4 yıllık macera

Firmada tahıl ürünleri araştırma ve geliştirme yöneticisi olarak gören yapan Kate Gallager, General Mills’in ilk olarak 4 yıl önce doğal renk kaynakları aramaya başladığını söyledi.

Kate Gallager yapay kaynaklı renklendirici kullanmama hedefleri için sebze, meyve ve baharat özütleri gibi alternatif renk kaynaklarını incelediklerini ifade etti.

Gallager uygulama ve tarif geliştirme çalışmasının 2014 yılı sonbaharında başladığını, kendi ekibinin 69 rengi ve 86 tadı incelediğini, 301 tarif deneyi ve 98 tadım çalışması yaptıklarını ve neredeyse 140 saatlik bir süreyi tüketicilerin ürünler hakkındaki görüşlerini dinleyerek geçirdiklerini anlattı.

Halen alternatif aranıyor

 kahvaltilik-gevrek-renkli-gidahattiMavi ve yeşil renkler için henüz uygun alternatif bulamayan firma sonuçta bu renkleri de alternatif kaynaklardan elde edecek duruma gelmeyi hedefliyor  .

Firmanın farklı tariflerle tekrar piyasaya sürdüğü ürünler nostaljik bir videonun da yer aldığı yeni bir pazarlama kampanyasıyla desteklenecek. General Mills video sayesinde insanların kahvaltılık gevrekleri ne kadar sevdiğini hatırlamasını ve insanların tekrar kahvaltılık gevrekleri sevmesini sağlamayı ümit etmektedir.

Firma video ve yeni ürünlerle de bir süredir sıkıntılı olan kahvaltılık gevrek piyasasını tekrar canlandırmayı hedeflemektedir.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.