Gıda Hattı

Kafeinli içeceklerde Türkiye’nin ilk tercihi çay!

12 Kasım 2021, 16:04
Paylaş
Kafeinli içeceklerde Türkiye’nin ilk tercihi çay!

Ülkelere göre en çok alınan kafeinli içeceklere ilişkin veriler, Türkiye ile Çin, Hindistan, İngiltere ve Japonya’nın tercihini çaydan yana kullandığını ortaya koydu.

Medya takip kurumu Ajans Press’in, Visual Capitalist verilerinden elde ettiği güncel bilgilere göre, ülkelerin en çok aldığı kafeinli içecekler belli oldu.

Türkiye’nin tercihi çay oldu

Türkiye ile birlikte tercihini çaydan yana kullanan diğer ülkeler Çin, Hindistan, İngiltere ve Japonya oldu. Kahveyi tercih eden bazı ülkeler ise Almanya, İsveç, Yunanistan olurken, tercihini meşrubattan (kola, enerji içecekleri ve diğer alkolsüz içecekler) yana kullanan ülkeler ABD, Güney Afrika, İspanya, İsrail, ve İtalya olarak kayıtlara geçti.

Medyaya yansımalarda kahve, çayı katladı!

Kafeinli içeceklere ilişkin olarak medyaya yansıyan haberleri de mercek altına alan Ajans Press’in belirlemelerine göre, bu yıl çay ile alakalı basında 2 bin 381 haber çıkışı olduğu görüldü. Ülkemizde çaydan sonra en yaygın olarak tüketilen kahvenin medyaya yansıması ise 25 bin 481 olarak kayıtlara geçti. Meşrubatlar ise bin 54 haberle üçüncü sırada yer aldı.

İHA

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.