AramaArama
Gıda Hattı

Türkiye genelinde kadınlara ilham verecek!

22 Aralık 2018, 12:39
Paylaş
Türkiye genelinde kadınlara ilham verecek!

Türk Tuborg “100% Gönüllüyüz” kapsamında desteklediği Tuluhan Tekelioğlu’nun “Yapabilirsin” belgeseli ile Türkiye genelinde kadınlara ilham vermeyi hedefliyor. Projenin lansmanı 20 Aralık’ta Kars’ta yapıldı.

Türk Tuborg A.Ş., gazeteci Tuluhan Tekelioğlu’nun “Yapabilirsin” belgeselinin Türkiye genelindeki gösterimlerini ve belgeselde yer alan öncü kadınlarla yapılacak söyleşileri içeren yeni bir sosyal sorumluluk projesi başlatıyor. Projeyle; Türkiye’nin farklı coğrafyalarında hayallerinin peşinden gitmiş, sadece kendini değil çevresini de değiştirmeyi başarmış 9 ilham veren kadını tanıtan “Yapabilirsin” belgeselinden yola çıkarak, yeni kadınlara ilham verilmesi hedefleniyor.

Projenin ilk durağı Kars oldu

Türkiye genelinde kadınlara “Sen de Yapabilirsin” denilerek, onları yüreklendirmek için başlatılan sosyal sorumluluk projesinin ilk durağı Kars oldu.

Türk Tuborg CEO’su Damla Birol, gazeteci, yazar ve belgesel yapımcısı Tuluhan Tekelioğlu ile “Yapabilirsin” belgeselindeki 9 kadından biri olan Kars Kaz Evi’nin sahibi Nuran Özyılmaz’ın katılımlarıyla 20 Aralık tarihinde Kars Kültür Merkezi Salonu’nda gerçekleşen “Yapabilirsin” film gösterimi ve söyleşisi büyük ilgi gördü. Açılışta konuşan Damla Birol, şunları söyledi:

Türk Tuborg “%100 Gönüllüyüz” diyor!

“Türk Tuborg A.Ş. olarak ülkemizin yaşam kalitesini arttırmak, paylaşmak, ilham vermek ve ihtiyaç duyanlara fark yaratan bir destek sağlamak için %100 Gönüllüyüz diyerek yola çıktık. Tuluhan Tekelioğlu’nun belgeselini izlediğimizde hepimiz çok etkilendik. Çok daha fazla kadının bu belgeseli izleyerek ilham almasını istedik ve “Sen de Yapabilirsin” diyerek projemizi başlatma kararı aldık. Yıl boyunca yapacağımız buluşmaların ilk durağı olan Kars’ta bulunmaktan çok mutluyuz.

Biliyoruz bir kadın olarak işimiz zor ama hepimizin bilmesi gereken şu ki “işin içinde kadın varsa aslında hiç bir şey imkânsız değildir! Başta bu müthiş belgesel için Tuluhan Tekelioğlu’na, belgeselde yer alarak hepimize ilham veren 9 özel kadına ve bugün buraya gelerek kendine fırsat tanıyan tüm kadınlara teşekkür ederiz.”

“Kadın varsa, imkansız yoktur”

Proje çerçevesinde kadınlarla buluşmaktan duyduğu mutluluğu ifade eden gazeteci, yazar ve belgesel yapımcısı Tuluhan Tekelioğlu ise şöyle konuştu:

“Umut veren bir belgesel çekmek, insanlara iyimserlik aşılamak istedim. Bunu da ancak kadınlardan yola çıkarak yapabilirdim. Çünkü kadın varsa, imkânsız yoktur. İyimserliğin cesaretle buluştuğunda neler başarılabildiğini anlatmak istedim.

Türk Tuborg A.Ş.‘nin katkılarıyla “100% Gönüllüyüz” adına bu belgeseli ülkemizdeki tüm kadınlara ulaştırmayı görev edindik. Belgeselde yer alan kadınların hepsi zorluklara göğüs germişler. Asla karamsar değiller, tam tersine neşeli ve kararlılar. Vazgeçmeden azimle başarmışlar ve çevrelerinde değişim yaratmışlar. Hepsi çok çalışkan, dayanışmanın gücüne inanıyorlar. Kız kardeşlik, kadın dayanışması unuttuğumuz kavramlar.

Bu belgeselle tüm kadınlarımıza inandığın şey için harekete geç diyoruz. Umudu dışarda aramaya gerek yok; çünkü umut sensin, yapabilirsin diyoruz! Bu bir kadın filmi değil, değişimin kendisi olan 9 kadının hikâyesinden yola çıkan, umudu yaymayı amaçlayan bir insanlık belgeselidir.”

Sosyal sorumluluk projesi 2019 yılı boyunca Türkiye’nin farklı şehirlerinde devam edecek.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.