AramaArama
Gıda Hattı

Kadın kooperatifleri tüketiciye dijital pazarlama yoluyla ulaşacak

10 Eylül 2021, 16:06
Paylaş
Kadın kooperatifleri tüketiciye dijital pazarlama yoluyla ulaşacak

FAO’nun Kadın Kooperatifleri Destek Programı kapsamında, kadın kooperatiflerinin dijital ortamda da satış ve pazarlama faaliyetlerini geliştirmesi hedefleniyor.

BM Gıda ve Tarım Örgütü’nün (FAO) AB finansmanı ile hayata geçirdiği “Sosyoekonomik Entegrasyonun Desteklenmesi ve Geçim Sağlama İmkânlarının Yaratılması Aracılığıyla Türkiye’de Geçici Koruma Altındaki Suriyeliler ile Ev Sahibi Toplulukların Dayanıklılığının Geliştirilmesi’’ projesi kapsamında Kadın Kooperatifleri Destek Programı Planlama Toplantısı, 8-10 Eylül tarihleri arasında Van’da gerçekleşti.

Adana, Bursa, Gaziantep, Hatay, İzmir Kahramanmaraş, Kilis, Manisa, Şanlıurfa ve Van illerinden Tarım ve Orman Müdürlükleri temsilcileri, kooperatiflerin güncel çalışmaları, ihtiyaçları ve gelecek planları hakkında değerlendirmelerde bulunduğu toplantıda, FAO ve Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yürütülen eğitim çalışmalarının projenin sürdürülebilirliği için önemi vurgulandı. Projenin bitimine kadar 10 ildeki Tarımsal Kalkınma Kooperatiflerinin dijital ortamda da satış ve pazarlama faaliyetlerini geliştirmesi hedefleniyor.

Kadın kooperatiflerine FAO desteği

FAO Program Yöneticisi Sheikh Ahaduzzaman, "Yerel düzeyde Tarım ve Orman İl Müdürlükleriyle merkezde ise Tarım ve Orman Bakanlığı ile çok yakın iş birliği içinde çalışıyoruz. Bu iş birliği sayesinde kadın kooperatifleri destek programının başarılı olmasını sağlıyoruz." dedi.

FAO’nun kadınların iş hayatında desteklenmesini ve ekonomik fırsatlara ulaşmasına sürekli olarak destek verdiğini belirten FAO Türkiye Temsilci Yardımcısı Ayşegül Selışık da, kadınların güçlendirilmesinin FAO’nun tüm faaliyetlerinde yer alan bir kesişen konu olduğunu vurguladı.

Van Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez de, projenin kadın istihdamı ve bölgesel kalkınma açısından çok önemli olduğunu belirterek, “Bu çalışma sonunda kadınlarımız hem bal üretimi hem sebze yetiştiriciliği hem de otlu peynir yapımı gibi alanlarda kooperatifleşip topluma güzel bir örnek sergileyecekler” dedi.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.