Gıda Hattı

Kabinede ikinci özür: Milli Eğitim Bakanı Selçuk da özür diledi!

28 Şubat 2021, 14:05
Paylaş
Kabinede ikinci özür: Milli Eğitim Bakanı Selçuk da özür diledi!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 1 Mart’ta yüz yüze eğitimin başlayacağını açıklamasına karşın, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nda karar alınacak olması nedeniyle okulların açılmasının 2 Mart’a ertelenmesinden dolayı özür diledi. Selçuk, “Okulların açılma takviminde yaşanan 1 günlük erteleme için tüm vatandaşlarımızdan özür dilerim” dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Covid-19’dan korunmada en önemli tedbirlerden olan sosyal mesafenin hiçe sayıldığı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile kendisinin de katıldığı cenaze törenine yönelik tepkiler üzerine, vatandaşlardan özür dilemişti.

Pandemi sürecinde Kabineden ikinci özür, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan geldi.

Okulların açılması, Kabine toplantısında alınacak karara bağlı!

Bakan Selçuk, daha önce okulların 1 Mart 2021 Pazartesi günü açılarak yüz yüze eğitimine geçileceğini açıklamıştı. Bu doğrultuda Şubat’ın son haftasında öğretmenler için aşılama takvimi de başlatılmıştı.

Ancak son yapılan Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu’nun okulların açılması da dahil normalleşmeye yönelik birçok uygulamaya ilişkin tavsiye kararlarını 1 Mart Pazartesi günü toplanacak Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’ne sunacağını, alınacak kararların Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından aynı gün kamuoyu ile paylaşılacağını bildirmişti.

İkinci özür Milli Eğitim Bakanı’ndan geldi

Bu gelişme üzerine Milli Eğitim Bakanlığı, Valiliklere bir yazı göndererek, daha önce 1 Mart’ta açılacağı duyurulan okullara ilişkin kararın Kabine toplantısında alınacağını, dolayısıyla haftalık vaka sayılarına göre illerde okulların 2 Mart Salı günü açılabileceğini duyurdu.

Son olarak, Milli Eğitim Bakanı Selçuk’tan özür açıklaması geldi.

Twitter hesabından bir paylaşımda bulunan Selçuk, “Okulların açılma takviminde yaşanan 1 günlük erteleme için tüm vatandaşlarımızdan özür dilerim. Bazı illerimizde son birkaç günde tespit edilen hızlı vaka artışı yeniden değerlendirme zorunluluğunu doğurmuştur. Sağlık önceliğimiz. Sabrınız ve anlayışınız için teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.