AramaArama
Gıda Hattı

Kabine Toplantısı tarihi belli oldu mu? Kabine toplantısı ne zaman saat kaçta yapılacak?

20 Haziran 2021, 12:23
Paylaş
Kabine Toplantısı tarihi belli oldu mu? Kabine toplantısı ne zaman saat kaçta yapılacak?

Kabine Toplantısı tarihi belli oldu mu? Kabine toplantısı ne zaman saat kaçta yapılacak? Önemli kararlar alınan kabine toplantısının bu hafta hangi gün, saat kaçta yapılacağı merak konusu oldu. İşte detaylar...

Kabine Toplantısı ne zaman, saat kaçta başlayacak?

Bu hafta kabine toplantısının ne zaman, hangi gün yapılacağı ile ilgili bilgiler ve diğer tüm detaylar şöyle;

İki haftada bir gerçekleştirilen ve koronavirüs ile mücadele döneminde Türkiye'nin merakla beklediği Başkan Erdoğan'ın açıklamaları kovid-19 mücadelesinde kritik bir aşamanın haberi için büyük önem taşıyor.

Kabine Toplantısı ne zaman yapılacak?

Kabine Toplantısı 21 Haziran 2021 Pazartesi günü yapılacak.

Gündem koronavirüs ve yeni nomalleşmede

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki toplantının en önemli gündem maddesi koronavirüs salgınıyla mücadele olacak. Toplantıda, Kovid-19'la mücadele kapsamında kademeli normalleşmeye geçilmesinin ardından vaka ve vefat sayılarının seyri, aşılama sürecindeki son durum ve yerli aşı çalışmaları ele alınacak.

Güvenlik konularının da görüşülmesi beklenen toplantıda, yurt içinde ve sınır ötesinde devam eden terörle mücadele operasyonları konusunda kabinenin bilgilendirilmesi bekleniyor.

Ekonomik gelişmelerin ele alınacağı toplantıda, NATO Zirvesi öncesi dış politikaya ilişkin de değerlendirmeler yapılacağı öngörülüyor.

Kabine Toplantısı'nda yeni kararlar alınacak mı?

Koronavirüs vaka sayılarının seyrinin değerlendirileceği Kabine Toplantısı'nda yeni kararlar alınıp alınmayacağı da vatandaşlar tarafından merak ediliyor.

Yeni normalleşme planında merak edilenler?

1- Pazar günü kısıtlaması kaldırılacak mı?

Yeni normalleşme planında 1 Haziran'dan itibaren hafta sonu cumartesi günü için sokağa çıkma kısıtlaması saat 22.00'da başlayacak şekilde güncellenmiş, pazar günü ise tüm gün kısıtlama uygulanması kararı alınmıştı. Pazar günü kısıtlamasının da kaldırılıp kaldırılmayacağı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasının ardından belli olacak.

2- Maske yasağı kalkacak mı?

Kabine toplantısının bir diğer önemli maddesi, koronavirüsle mücadele çerçevesinde gevşetilen bazı sınırlamaların vaka sayılarına nasıl yansıdığı olacak. Toplantıda aşılamadaki son durumun yanı sıra sokakta maske yasağının kaldırılıp kaldırılmayacağı konusu da gündeme gelecek.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.