AramaArama
Gıda Hattı

Kabine Toplantısı ne zaman yapılacak? Bu hafta Kabine Toplantısı var mı?

28 Mayıs 2021, 14:12
Paylaş
Kabine Toplantısı ne zaman yapılacak? Bu hafta Kabine Toplantısı var mı?

Kabine Toplantısı ne zaman yapılacak sorusu, gündemin öne çıkan haber başlıkları arasında bulunuyor. Peki bu hafta Kabine Toplantısı var mı? 

Yeni normalleşme takvimi için Kabine Toplantısı bekleniyor. Bilindiği gibi, 17 Mayıs ila 1 Haziran tarihleri arasında kademeli normalleşme süreci uygulanıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 1 Haziran itibarı ile yeni döneme geçileceğini belirtmişti. Hâl böyle olunca, Kabine Toplantısı ne zaman yapılacak sorusu da gün içerisinde sık sık araştırılıyor. Zira, Kabine Toplantısı tarihi, yeni normalleşme kararları için bir hayli önem arz ediyor.

Kabine Toplantısı Ne Zaman?

Normalleşme sürecine dair yeni kararların alınacağı Kabine Toplantısı, milyonlarca vatandaşı yakından ilgilendiriyor. Kabine'nin gündeminde kafelerden düğünlere, berberlerden spor salonlarına kadar birçok konu olacak. Peki, bu hafta Kabine Toplantısı var mı ve ne zaman yapılacak?

İşte, muhtemel Kabine Toplantısı tarihi ve diğer detaylar

Kabine Toplantısı Ne Zaman Yapılacak?

Kabine Toplantısı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığında yapılacak.

Daha önceki açıklamalarda toplantının 15 günde bir yapılacağı bildirilmişti. En son 17 Mayıs'ta yapılan Kabine Toplantısı'nın 31 Mayıs'ta gerçekleşeceği öngörülüyor.

En Son Hangi Kararlar Alınmıştı?

HAFTA SONU KISITLAMASINA DEVAM: Sokağa çıkma kısıtlamaları hafta içi 21.00-05.00, hafta sonları ise cuma günleri 21.00'den başlayıp pazartesi saat 05.00'e kadar devam edecek. Bu tedbirler 1 Haziran'a kadar uygulanacak.

 DÜĞÜN, NİŞAN VE KINA YOK: Evlendirme işlemleri sürecek. Ancak toplu düğün, nişan, kına yapılamayacak. Huzurevi, yaşlı bakımevi, rehabilitasyon merkezi, çocuk evleri gibi sosyal koruma veya bakım merkezlerinde uygulanan ziyaretçi kısıtlaması devam edecek. Şehirlerarası karayolları üzerinde bulunan dinlenme tesisleri, yerleşim sahası içerisinde bulunanlar hariç konaklama tesislerinin içerisinde bulunan yeme-içme yerleri aynı masada aynı anda en fazla 2 kişiye servis açılması kaydıyla hizmet verebilecek.

 TOPLU TAŞIMADA YÜZDE 50 SINIRI: Şehir içi ve şehirlerarası toplu taşıma araçları için uygulanan yüzde 50 kapasite sınırlamasına devam edileceği bildirilen genelgede, 65 yaş ve üzeri vatandaşlar ile 18 yaş altı gençler veya çocukların şehir içi toplu taşıma araçlarını kullanmalarına müsaade edilmeyeceği kaydedildi.

 SEYAHAT SERBESTLİĞİ: Sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmayan süre ve günlerde şehirlerarası seyahat kısıtlaması yok. Sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak süre ve günlerde sadece zorunlu hallerde özel araçla seyahate izin verilecek.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.