Gıda Hattı

Kabine Toplantısı ne zaman, saat kaçta? 3600 ek göstergede büyük gün

6 Haziran 2022, 10:33
Paylaş
Kabine Toplantısı ne zaman, saat kaçta? 3600 ek göstergede büyük gün
Yeni toplantı tarihi ile ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklama yaptı ve toplantıda 3600 ek göstergede uygulanacak olan formülün açıklanacağını duyurdu. Toplantıda 3600 ek gösterge, fahiş kira artışları ve Suriye'ye yeni operasyon konuları ele alınacak. Peki, Kabine Toplantısı saat kaçta, ne zaman? Detaylar haberimizde...

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, 2 haftalık aradan sonra, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bir araya gelecek. Beştepe'de gerçekleştirilecek toplantıda 3 önemli konunun görüşülmesi bekleniyor. Peki , Kabine Toplantısı saat kaçta, ne zaman? Detaylar haberimizde...

Kabine Toplantısı ne zaman, saat kaçta?

Kabine Toplantısı 6 Haziran tarihinde yapılacak. Cumhurbaşkanlığı programına göre toplantının saat 14:00'te başlaması bekleniyor.

3600 ek göstergede büyük gün!

Toplantının ana gündem maddesi 3600 ek göstergeye ilişkin yapılan çalışmalar olacak. Ek göstergeyle ilgili hazırlanan düzenleme, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunulmuş ve Erdoğan, Kabine Toplantısı'nın ardından 3600 ek göstergeyle ilgili yapılan çalışmaların detaylarını açıklayacağını duyurmuştu. Bu nedenle, milyonlarca memur ve memur emeklisi toplantıdan çıkacak karara gözlerini çevirdi.

 Kira artışları

Toplantıda son günlerde görülen fahiş kira artışları konusunun masaya yatırılması bekleniyor. Hükümet, fahiş kira artışlarını Hollanda benzeri bir modelle frenlemeyi hedefliyor. Kiracı ve mal sahibini üzmeyecek bir çalışma yürütülürken "sabit oran" formülü üzerinde duruluyor.

Bu konu ile ilgili çalışmalar yürüten, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve Ticaret Bakanı Mehmet Muş, yapılan çalışmaların sonucunu Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunacak.

Kabinenin önemli gündem maddeleri arasında Suriye'ye yapılmasını planlanan operasyon da yer alıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı'nın ardından, konuşma yaparak görüşmede alınan kararları açıklayacak.

 

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.