Gıda Hattı

Jeff Jhonnson kimdir? Jeff Jhonnson hayatı

22 Kasım 2021, 17:22
Paylaş
Jeff Jhonnson kimdir? Jeff Jhonnson hayatı
Jeff Jhonnson kimdir? İntihar ederek hayatını kaybeden Jeff Jhonnson hayatı ve özel yaşamı araştırılıyor. Jeff Jhonnson biyografi araştırması ve yaşamına dair tüm detaylar...

Jeff Jhonnson kimdir? Eşi ile tartışırken havaya ateş açan Jeff Jhonnson hayatı ve intihar ederek ölümüne dair tüm merak edilenler...

Jeff Jhonnson biyografi

tam adı; Jeffrey David Johnson

doğum; 1967

mesleği; Alberta Yasama Meclisi Üyesi (MLA) ve üç üst düzey kabine pozisyonunda Bakan olan Kanadalı bir iş adamı ve politikacıdır.

Jeff Jhonnson kimdir?
Jeff Jhonnson

Jeff Jhonnson hayatı

Johnson, 2008 Alberta genel seçimlerinde ilk kez Alberta Yasama Meclisine seçildi . İlerici Muhafazakarlar için Athabasca-Redwater bölgesini elinde tuttu ve popüler oyların neredeyse% 70'ini diğer dört adayı yenerek heyelan kazandı. Bunu iki kez yapmaya devam etti.

12 Ekim 2011'de Alison Redford'un kabinesinde Altyapı Bakanı olarak yemin etti . Ayrıca, Kuzey Alberta Siyasi Bakanı ve Alberta Hazine Kurulu'nun Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı ve dört Premier için yedi milyar doları aşan bütçeleri denetledi. Kurul, birçok sorumluluğu arasında, yaklaşık 84 milyar dolarlık toplam yatırım portföyü ile Kanada'nın en büyük ve en çeşitli kurumsal yatırım fonu yöneticilerinden biri olan Alberta Investment Management Corporation'ı ( AIMCO ) yönetmektedir .

Johnson ayrıca Maliye Bakanlar Kurulu Politika Komitesi ve Ekonomi ve Kamu Güvenliği ve Hizmetleri Daimi Komitelerinin bir üyesiydi.

Nisan 2012'den Eylül 2014'e kadar Eğitim Bakanı olarak görev yaptı ve Kanada Eğitim Bakanları Konseyi'ne (CMEC) başkanlık etti. CMEC başkanı olarak Johnson, Kanada Eğitim Bakanları ve Birinci Milletler Meclisi Ulusal Şefi tarafından desteklenen Aborijin eğitimi için büyük bir girişimi birlikte önerdi; Kanada'nın Ulusal Beceriler Sempozyumu'na ev sahipliği yaptı ve eş başkanlık yaptı, "Gelecek için Beceriler"; Kanada Eyaletleri ve Bölgeleri ile Çin Halk Cumhuriyeti (3HLC) Arasında Eğitim İşbirliğine İlişkin Üçüncü Yüksek Düzey İstişare'ye ev sahipliği yaptı ve eş başkanlığını yaptı; İstanbul, Türkiye'de düzenlenen Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı (OPECD) Eğitim Bakanları becerileri sempozyumunda Kanada heyetine başkanlık etti;

15 Eylül 2014'te Jim Prentice kabinesinde Kıdemli Bakan olarak yemin etti ve 5 Mayıs 2015 il seçimlerinde NDP çoğunluğuna kadar bu portföyde görev yaptı .

Yasama Meclisi Üyesi olarak bulunduğu süre boyunca Johnson, İlham Veren Eğitim Yönlendirme Komitesine eş başkanlık etti, Alberta Rekreasyon Koridorları Koordinasyon Komitesine başkanlık etti, MLA Kütüphane İnceleme Komitesine başkanlık etti ve Kamu Hesapları da dahil olmak üzere Yasama Meclisinin çeşitli komitelerinde görev yaptı. O da Hazine Kurulu Başkanı (Oil Sands Sürdürülebilir Kalkınma Sekreterliği) Parlamento Asistanı olarak görev yaptı.

Johnson, siyasi görevdeyken, 2012'de "liderlik, yenilikçi düşünce ve kendi ilinde ve ötesinde 21. yüzyıl öğrenimini benimseme" için Kanada'da Yılın En İyi 10 Edtech Haber Yapıcısı olarak seçildiğinde eğitimde mükemmelliği savunmasıyla ayırt edildi.

Alberta üzerindeki etkisi nedeniyle , "Kanadalıların önemli katkılarını ve başarılarını onurlandıran" Kraliçe II. Elizabeth Elmas Jübile Madalyası ile tanındı .

Spor ve rekreasyon, özellikle hokey, bir genç ve kolej oyuncusu, koç, antrenör ve önemli NHL kariyerlerine gidenler de dahil olmak üzere birçok oyuncunun arkadaşı olarak hayatında önemli bir rol oynamıştır. Finansal piyasalarda vadeli işlem ticaret katı patronu ve hayat sigortası ve ilgili yatırım fonları için satış yöneticisi olarak ilk elden çalışma konusunda ek deneyime sahiptir. Ayrıca birkaç küçük işletmenin sahibi ve işletmecisidir.

Johnson, seçilmeden önce , Batı Kanada'daki en büyük bölgesel Xerox satış ajansının Başkanı ve sahibiydi . İl siyasetine katılmadan önce teşkilatını 10 yıl başarıyla yönetti; bir girişimci olarak geçirdiği süre içinde üç kez Xerox Kanada Yılın Temsilcisi ödülüne layık görüldü ve Xerox Kanada Ulusal Temsilci Konseyi'nin altı üyesinden biri olarak atandı.

Johnson, Camrose Lutheran College'dan  psikoloji alanında lisans derecesine sahiptir ve topluluğunun aktif bir üyesi olmaya devam etmektedir.

O ve sanat terapisti olan eşi Kim, iki oğlu ve kızıyla birlikte Athabasca'da yaşıyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.