AramaArama
Gıda Hattı

İzmir’den sonra Denizli… Denizli’de şiddetli deprem

8 Ağustos 2019, 14:45
Paylaş
İzmir’den sonra Denizli… Denizli’de şiddetli deprem

İzmir’de öğleden önce meydana gelen ve korku yaratan depremin ardından Denizli önce 4.2, ardından da 6.0 büyüklüğünde şiddetli depremle sarsıldı. Kandilli depremin büyüklüğünü önce 6.5 olarak açıkladı, sonra 5.7 olarak revize etti. Depremde bazı binalarda hasar oluşurken, can kaybı yaşanmadığı bildirildi.

Denizli önce saat 14.19'da, ardından saat 14.25’de meydana gelen iki ayrı depremle sarsıldı.

AFAD 6.0 olarak açıkladı, Kandilli 5.7 olarak revize etti

AFAD merkez üssü Bozkurt ilçesi olan saat 14.19’daki depremin büyüklüğünü 4.2, saat 14.25’deki depremin büyüklüğünü ise 6.0 olarak açıkladı.

Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü ise ilk depremin büyüklüğünü 4.1 olarak açıklarken, şiddeti 6.5 olarak açıklanan ikinci depremin büyüklüğü daha sonra 5.7 olarak revize edildi.

AFAD'a göre, merkez üssü Bozkurt ilçesi olan deprem 7 km, Kandilli’ye göre 8 km derinlikteki yaşandı.

Vali: “Can kaybı bilgisi gelmedi”

Deprem, Antalya, Isparta, Muğla ve Burdur'da da paniğe neden olurken, Denizli İl Sağlık Müdürü Berna Öztürk deprem bölgesinde 6 kişinin hastanelere kaldırıldığını açıkladı.

Denizli Valisi Hasan Karahan, 6 büyüklüğündeki depremin Bozkurt ve Baklan ilçelerinde yoğun olarak hissedildiğini, deprem sonrasında başta AFAD olmak üzere sağlık ekipleri, UMKE ve diğer birimlerin bölgeye intikal ettirildiğini söyledi. Karahan, "Bazı evlerde hasar olduğu belirtiliyor. Hasar tespit çalışmalarına başlandı. Şu ana kadar herhangi bir can kaybı bilgisi gelmedi. Sağlık ekiplerimiz de bölgede. Bilgi geldikçe kamuoyuyla paylaşacağız." dedi.

Denizli Valiliği’nin konuya ilişkin açıklamasında da şunlar kaydedildi:

“08 Ağustos 2019 tarihinde saat 14.25 de merkez üstü Bozkurt ilçesi olan 6.0  büyüklüğündeki depremin ardından Valiliğimiz koordinasyonunda Bozkurt Kaymakamlığı, İl Jandarma Komutanlığı, AFAD İl Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, Kızılay Başkanlığı, Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü başta olmak üzere ilgili tüm kurumlar deprem bölgesine intikal etmiş ve çalışmalara derhal başlanmıştır.

Meydana gelen depremde; ilk belirlemelere göre can kaybı tespit edilmemiş olup, Çardak ilçemizde 5 vatandaşımızda da hafif yaralanmalar tespit edilmiştir. Bozkurt Kaymakamlık binası da hasar meydana geldiği için boşaltılmıştır. Gerçek ve doğru bilgiler Valiliğimiz tarafından açıklanacak olup, Valiliğimiz dışındaki bilgilere itibar edilmemesi rica olunur.”

Fotoğraflar: İHA

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.