Gıda Hattı

İzmir'de aşı karşıtlarından eylem! Maske ve mesafeye uymadılar! 

17 Ekim 2021, 21:19
Paylaş
İzmir'de aşı karşıtlarından eylem! Maske ve mesafeye uymadılar! 
İzmir'de aşı karşıtlarının düzenlediği “Büyük Uyanış” adlı mitingde katılım gösterenler maske ve mesafe kurallarına uymadı ve bu şekilde bir araya geldiler.

Doğu Türkistan Cumhuriyeti başkanı olduğu öne sürülen bir kişi mitingde konuşma yaptı. Abdülvali Buğrahan Osman’ın açıklamalarının ardından polis tarafından kimlik kontrolü yapıldı. Oturma müsaadesi olduğu anlaşılan Osman’a serbest kalma kararı geldi.

İstanbul ve Ankara'dan sonra İzmir'de aşı karşıtları bir miting ile bir araya geldi. “Büyük Uyanış” adı altında Bornova Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen mitingde polis çevrede geniş güvenlik önlemleri aldı. Mitinge gelenlerin hepsinin üst aramasına tabi oldu. Aşı karşıtları polis kontrol noktasına bulundurulan maskeleri takmadı ve mesafe kurallarını hiçe saydı. Ellerinde döviz ve pankartlarla alına girenler aşı olmayacaklarını vurguladılar.

İzmir'de aşı karşıtlarından eylem! Maske ve mesafeye uymadılar!
İzmir'de aşı karşıtlarından eylem! Maske ve mesafeye uymadılar!

Sahte Cumhurbaşkanı konuştu!

Miting konuşmacıları arasında Doğu Türkistan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı olduğu öne sürülen Abdülvali Buğrahan Osman da yer alıyordu. Kürsüye çıkan Osman konuşmasını yaptı ve kürsüden indikten sonra İl Emniyet Müdürlüğü güvenlik şube ekipleri tarafından kimlik kontrolü yapıldı. Kimlik kontrolü Türkiye'de oturma izni olan Osman'ın daha sonra serbest bırakıldı. Bazı vatandaşlar Osman ile fotoğraf çekilmek istediler. Osman geçtiğimiz günlerde Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce ile görüşmüştü. Gölbaşı Belediyesi’nin Ankara’nın başkent ilanının 98. yıl dönümünde düzenlenen programda da söz almıştı.

Abdulvali Buğrahan Osman mitingin sonunda gazetecilerle konuştu. Osman “tüm dünyanın gözü önünde yapılan seçimi kazandım. 11 aydır kimse bir şey söylemiyor da üç gün önce Gölbaşı'nda 50000 kişinin gözü önünde Doğu Türkistan'ın derslerini anlattı ve bana sahte olduğunu söylemeye başladılar. Cumhurbaşkanı bana iftira atıyor. Türkistan'ın gündem olmasına neden oluyor. Çin baskısı sonrasında topraklarımıza seçim yapmamız mümkün olamadı. Biz de İstanbul'da seçim yaptı. Dünya üzerinde 5 milyon Doğu Türkistanlı bulunuyor. Onlar çıkardı ve üç aday yarıştı. Çin ve FETÖ medyaları yalan haberler yapıyorlar. Yapılan konuşmaların ardından miting herhangi bir olaya şahit olmadan bitirildi.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.