AramaArama
Gıda Hattı
banner
AramaArama

İTO’dan sükunet ve sabır çağrısı!

İTO’dan sükunet ve sabır çağrısı!
24 Mayıs 2018, 07:26

Dövizdeki aşırı oynaklığı değerlendiren İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, “Vatandaşlarımızdan beklentimiz heyecana kapılıp yatırım kararlarında aceleci olmamalarıdır. Hepimize sükunet ve sabır gerek. Bunu başarınca ekonomi yönetimi ve Merkez Bankası’nın atacağı adımlar kolaylaşacağı gibi, kullanacağı enstrümanlar da daha tesirli hale gelecektir” dedi.

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, dövizde son günlerde meydana gelen aşırı dalgalanmalar konusunda yazılı bir açıklama yaptı.

doviz-gidahatti“Dövizdeki dalgalanma piyasa gereklerine uymuyor”

Reel sektörün kısa vadeli döviz açık pozisyonu yokken ve öncü göstergeler pozitif sinyal veriyorken, bu dalgalanmanın piyasa gereklerine uymadığının açık olduğunu belirten Avdagiç, “Daha bugün Dünya Bankası büyük bir yatırım projesi için 600 milyon dolarlık yeni bir krediye onay verdi. Diğer bir şirketimiz kısa bir süre önce yapılan halka arzla rekor bir yatırım aldı” dedi.

merkez-bankasi-dolar-gidahatti“Hepimize sükunet ve sabır gerek”

Avdagiç, açıklamasında şunları kaydetti:

“Vatandaşlarımızdan beklentimiz heyecana kapılıp yatırım kararlarında aceleci olmamalarıdır. “Hepimize sükunet ve sabır gerek. Panik içinde olmadan toplumda oluşturulmak istenen psikolojik baskının sonlandırılmasına ihtiyacımız var. Bunu başarınca ekonomi yönetimi ve Merkez Bankası’nın atacağı adımlar kolaylaşacağı gibi, kullanacağı enstrümanlar da daha tesirli hale gelecektir.”

Yorumlar

Bir cevap yazın

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.