Gıda Hattı

İTO’dan “Küçük Aile Çiftçiliği ve Toptancı Halleri” paneli

23 Ocak 2015, 00:28
Paylaş
İTO’dan “Küçük Aile Çiftçiliği ve Toptancı Halleri” paneli

İstanbul Ticaret Odası (İTO) tarafından düzenlenen “Küçük Aile Çiftçiliği ve Toptancı Halleri” paneli, 27 Ocak Salı günü İTO Meclis Salonu’nda yapılacak.

BM Gıda ve Tarım Örgütü (FAO), “Çiftçi Aileler, Dünyayı Besle, Yeryüzünü Önemse” sloganıyla aile çiftçiliğinin dünya beslenmesindeki önemini vurgulamış; bu amaçla Uluslararası Aile Çiftçiliği Yılı olarak ilan edilen 2014 yılında çeşitli etkinliklerle, aile çiftçiliğinin önemine dikkat çekilmişti. Aile çiftçiliği geleneksel gıda ürünlerinin korunmasına yardımcı olurken, aynı zamanda dengeli beslenmeye, dünyada tarımsal çeşitliliğin korunmasına ve doğal kaynakların sürdürülebilir kullanımına da katkıda bulunuyor.

İTO tarafından düzenlenen panelde aile çiftçiliğinin önemi ve toptancı hallerinin küçük aile çiftçilerine sağladığı katkının üzerinde durulacak ve 2014 yılının bir değerlendirmesi yapılacak.

“Dünyada ve Türkiye’de sebze meyve üretimi ve aile çiftçilerinin rolü; aile çiftçilerinin pazara erişiminde geleneksel kanal toptancı haller” konularının ele alınacağı panel, 27 Ocak Salı günü 14.30-18.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek.

İTO Meclis Salonu’nda 13 No’lu Meyve ve Sebze Meslek Komitesi Meclis Üyesi Mevlüt Yılmaz’ın başkanlığında yapılacak panele FAO Türkiye Temsilci Yardımcısı Dr. Ayşegül Akın, Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mevhibe Albayrak ve Türkiye Halciler Federasyonu Başkanı Yüksel Tavşan konuşmacı olarak katılacak.

Katılımın ücretsiz olduğu panele, katılım formunun 0 212 520 17 95 numaralı faksa ya da [email protected] adresine gönderilmesi halinde katılmak mümkün.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.