Gıda Hattı

İTO Başkanı Yalçıntaş: "Su ürünlerinde KDV yüzde 1'e indirilsin"

25 Aralık 2006, 16:59
Paylaş

İSTANBUL (CİHAN)-İstanbul Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı Murat Yalçıntaş, et ve sebze-meyve hallerinde uygulanan KDV'nin yüzde 1, su ürünlerindeki KDV'nin ise yüzde 8 olduğunu belirterek, "Su ürünlerine uygulanan KDV diğer hallerle eşit duruma getirilmelidir" dedi.

 

Kumkapı'da bulunan İstanbul Su Ürünleri Balık Hali'ni ziyaret eden Yalçıntaş, ihracat ve iç pazarda hızlı bir gelişme gösteren sektörün, en fazla önem verilmesi gereken sektörlerin başında geldiğini söyledi.

Tüketime sunulan her balığın, kayıtdışılığın önlenmesi adına hal'den geçmesi gerektiğini kaydeden Yalçıntaş, "Et ve sebze-meyve hallerinde uygulanan KDV yüzde 1, su ürünlerindeki KDV ise yüzde 8. Su ürünlerine uygulanan KDV diğer hallerle eşit duruma getirilmelidir" diye konuştu. Murat Yalçıntaş, problemlerin çözümüne ilişkin olarak, her zaman sektörün yanında olduklarını dile getirdi.

Mazot pahalılığının balık fiyatlarını yükselttiğine dikkat çeken çalışanlar ise, Yalçıntaş'tan sektörün sorunlarını daha iyi anlatabilmeleri için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan kendilerine randevu almasını istedi.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.