Gıda Hattı

İTO Başkanı Et Ürünleri Pazarına Giriyor

31 Ağustos 2007, 17:38
Paylaş

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Murat Yalçıntaş, Kuzuluk Gıda ve Hayvancılık AŞ adlı şirketi ile et ve et ürünleri, dondurulmuş gıda alanında faaliyet gösterecek. Şirket, ekim ayında et ve et ürünleri pazarında olmayı hedefliyor.

Kuzuluk Gıda ve Hayvancılık AŞ, üretimini Adapazarı'nın Akyazı ilçesinde yapacak. Şirket, İstanbul'da da bir temsilcilik açarak İTO'ya sicil kaydını yaptırdı.

Üretim tesislerini sonbaharda tamamlamayı planlayan şirket, pazara iddialı bir giriş yapmayı planlıyor. Faaliyet alanları arasında tarım-hayvancılık, gıda-hububat, meyve-sebze, besi, süt ve tatlı su hayvancılığı gibi geniş yelpazesi bulunan şirket, asıl olarak et ve et ürünleri sektöründe aktif olacak. Bu alanda dondurulmuş gıda üretimi de yapacak şirket yerel satış noktalarının yanı sıra ulusal zincirlere de girecek. İlk etapta iç pazarda faaliyete geçmesi beklenen Kuzuluk Gıda'nın ilerleyen süreçte dış pazarlara da açılması hedefleniyor. 2005 yılının mart ayında İstanbul Ticaret Odası Başkanlığı'na seçilen Murat Yalçıntaş'ın ısıtma, havalandırma sektöründe Üretsan, döküm sektöründe Emaş, telekomünikasyon sektöründe de bir şirketi var.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.