AramaArama
Gıda Hattı
banner
AramaArama

İtalya’nın ünlü çikolata markası Türkiye’de…

İtalya’nın ünlü çikolata markası Türkiye’de…
22 Haziran 2015, 14:53

Toksöz Grup tarafından 2013’te satın alınan ve yenilenen Pernigotti, İtalya’daki üretim tesislerinde artık Türkiye için de üretim yapıyor.

155 yılı aşkın geçmişi ile İtalya'nın geleneksel ve tarihi çikolata markalarından Pernigotti, farklı lezzetiyle bambaşka bir çikolata deneyimi yaşatacak. Pernigotti’nin; Gianduiotto (fındık ezmeli çikolata), Cremino (ortası fındık kremalı fındıklı sütlü çikolata), Gemma (içi fındıklı, sütlü çikolata dolgulu sütlü çikolata), Nocciolato (bütün fındıklı ve fındık ezmeli çikolata) olmak üzere her damak zevkine uygun çeşitleri bulunuyor.

Pernigotti çikolatalarının özel tadı, Napolyon savaşları sırasında ortaya çıkan ve kakao ve fındık ezmesi karışımından meydana gelen Gianduia adındaki çikolata türünden geliyor.

İçinde trans yağ, renklendirici, koruyucu ve katkı maddesi bulunmayan Pernigotti, tüm yaş grubu ve tüketim anlarına uygun çok farklı ve kaliteli ürünleri ile keyifli anların vazgeçilmez markası olmayı vaad ediyor.

Pernigotti çeşitlerini Migros, Carrefour, Real marketlerde ve satış noktalarında bulmak mümkün.

Toksöz Grup tarafından 2013’te satın alınan, İtalya’nın en önemli markalarından Pernigotti, %100 Türk sermayeli bir global marka olarak yoluna devam ediyor. Toksöz Grup bünyesindeki Sanset Gıda’nın Tadelle, Sarelle, Sagra, Gol, L'era Fresca, Zumosol, Evolvia gibi markalarının arasına katılan Pernigotti çeşitleri, İtalya’daki üretim tesislerinde üretiliyor.

Yorumlar

Bir cevap yazın

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.