AramaArama
Gıda Hattı

İşte Türkiye’de yılın ürünleri

4 Mayıs 2018, 15:19
Paylaş
İşte Türkiye’de yılın ürünleri

Türkiye’de bu yıl 3. kez gerçekleştirilen “Yılın Seçilmiş Ürünü” programı kapsamında Dydo İçecek Türkiye iki ürünüyle, Ferrero Türkiye Çikolata, Pınar Süt Mamulleri, Montero Gıda, Bayer Türk, Şenpiliç Gıda, Unilever Türkiye ve Himalaya İlaç ise birer ürünüyle Türk tüketicileri tarafından ödüle layık görüldü.

40 ülkede 3,5 milyar tüketiciye ulaşan ve Türkiye’de bu yıl 3. kez gerçekleştirilen “Yılın Seçilmiş Ürünü” programı kapsamında Türk tüketicilerin oylarıyla seçilen ürünler, İstanbul’da düzenlenen ödül töreniyle açıklandı.

Nielsen araştırmasıyla belirlendi

1987’den günümüze kadar kazanan ürünlerin tüketicilerin oylarıyla belirlendiği “Yılın Seçilmiş Ürünü” programı kapsamındaki Tüketici İnovasyon Ödülü 2018’in kazananları,  araştırma şirketi Nielsen’in 4.053 tüketiciyle yüz yüze görüşerek yaptığı anketler sonucunda belirlendi.

Son 24 ayda pazara çıkan ürünlerin katıldığı ve tüketicilerin ürünleri albenisi, inovatif özelliği ve performansına göre değerlendirdiği program kapsamında ödül alan ürünler, Türk tüketicilerinin referansı olan 'Yılın seçilmiş Ürünü' (YSÜ) logosunu 1 yıl boyunca tüm reklamlarında, ürün paketlerinde ve iletişim çalışmalarında kullanabilecek.

nielsen-logo-gidahattiMarkalara teşekkür

Ödül töreninde açılış konuşmasını gerçekleştiren CarrefourSA CRM ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı ve İcra Kurulu Üyesi Öner Çelebi, “CarrefourSA olarak Yılın Seçilmiş Ürünü Programı’na katılan ürünlerin tüketicilere ulaştırılmasında bir köprü vazifesi görerek hem sektörümüzün gelişimine katkı hem de tüketicilerimizin bu ürünlere erişimini sağlıyoruz. İnovasyon konusunda çalışmalara imza atarak bu programa başvuruda bulunan markalara, yenilikçi bakış açılarından ötürü teşekkür ediyoruz” dedi.

Türk tüketicilerinin gözüyle Yılın Seçilmiş Ürünü

“Yılın Seçilmiş Ürünü” programı kapsamındaki Tüketici İnovasyon Ödülü 2018’de; Dydo İçecek Türkiye iki ürünüyle, Ferrero Türkiye Çikolata, Pınar Süt Mamulleri, Montero Gıda, Bayer Türk, Şenpiliç Gıda, Unilever Türkiye ve Himalaya İlaç ise birer ürünüyle Türk tüketicileri tarafından ödüle layık görüldü.

Kategorilere göre ürünleriyle ödül alan markalar şöyle:

Çocuk Çikolata kategorisinde Kinder Joy,

pinar-sut-logo-gidahattiKatma Değerli Süt Ürünleri kategorisinde Pınar Protein Yoğurt & Pınar Protein Süt,

Gıda Takviyeleri kategorisinde Brodil Herbal Bitkisel Ekstreler İçeren Propolisli Sıvı Takviye Edici Gıda,

Cilt Sağlığı kategorisinde Bepanthol Sensiderm Kaşıntı Giderici Krem,

Maden Suyu kategorisinde Saka Maden Suyu,

İçecek kategorisinde Fiftea,

İşlenmiş Tavuk Ürünleri kategorisinde Şenpiliç Annemin Köftesi,

Diş Macunu kategorisinde Signal White Now CC,

Bebek Yağı kategorisinde Himalaya Nourishing Baby Oil Besleyici Bebek Yağı.

 

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.