Gıda Hattı

İşte tatillerde kilonuzu korumak için basit öneriler

31 Ekim 2021, 09:42
Paylaş
İşte tatillerde kilonuzu korumak için basit öneriler

Tatilleri güzel yapan şeyler nefis güzel yemekler, eğlenceli kutlamalar, aile ve arkadaşlarla geçirilen zaman. Tatillerde sağlık ve egzersiz rutinine bağlı kalmak da bir hayli zor oluyor. Bu yüzden çoğumuz bu dönemde kilo alıyoruz.

Daha fazla boş zamanımız olduğu yaz aylarında daha fazla yemek yiyoruz. Genelde de sonbahar da günlerimiz dolmaya başlıyor. Sonbaharda yani günlerimiz dolu olduğunda egzersiz yapmamız da zor oluyor. İşte bu döngü tatillerde aldığımız kiloları sonbaharda veremememizin asıl sebebi.

Yemek pişirmek için boş zaman olmadığında ilk işimiz telefona ulaşmak ve yemek siparişi vermek.  Buna ilaveten tatillerde tatlılar ve gazlı içeceklerle birlikte kalori alımı bir hayli artıyor.

Aslında tatiller kaliteli diyetler oluşturmak için en uygun zamanlar. Kendinizin yapmış olduğu sebze ağırlıklı sağlıklı öğünlerle beslenmek sizi tatillerde kilo almanın tersine zinde tutacak.

Yoga, meditasyon veya nefes egzersizleri 

Bunları rutininizin bir parçası haline getirmek çok önemli. Böylece stresle karşılaştığınızda onu cephaneliğinizde bir araç olarak kullanabilirsiniz. Yoga ve meditasyon , farkındalık uygulamak ve rahatlamak için harika yollar. Bunlar size çok zor geliyorsa, sadece nefes almakla başlayın.

Rahatça oturun, gözlerinizi kapatın ve burnunuzdan derin nefes alıp ağzınızdan verin. Her sabah veya akşam bir meditasyon uygulaması indirmeyi veya 5 dakika bunu yapmayı deneyin. Tatiller sırasında bu alışkanlıklar zinde ve fit kalmanıza yardımcı olacak.

Günlük su hedefi belirleyin

Yeterince su içmek , enerjik hissetmek ve aşırı yememek için çok önemli. Aynı zamanda uygulanması en kolay alışkanlıklardan biri.

Huzurlu bir uyku rutini oluşturun

Günün yorgunluğunu atmanıza yardımcı olacak bir gece rutinine sahip olmak, zihinsel sağlığınız için çok önemli. Vücudunuza çok ihtiyaç duyduğu molayı vermek, sabahları daha iyi uyumanıza ve daha enerjik hissetmenize yardımcı olabiliyor.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.