Gıda Hattı

İstanbul’un Boji’sine Ankara’dan rakip çıktı!

4 Aralık 2021, 22:28
Paylaş
İstanbul’un Boji’sine Ankara’dan rakip çıktı!

İstanbul’da toplu taşıma araçlarının gediklisi Boji’den sonra Başkent Ankara’da da “Barış” isimli köpek, belediye otobüslerini kullanarak geziyor. Şoförler gibi otobüs yolcuları da, yol arkadaşlarından gayet memnunlar…

Ankara'nın Sincan ilçesinde Barış isimli köpek, belediye otobüs şoförlerinin ve yolcuların sevgilisi haline geldi.

Her gün aynı hatta yemek yemeye gidiyor!

Her gün Yenikent Ortapınar TOKİ'den belediye otobüsüne binen Barış, Sincan merkeze geliyor. Burada yemek yiyen Barış, daha sonra yine bir otobüse binerek Yenikent Ortapınar TOKİ'ye dönüyor.

Barış ismini verdikleri misafirlerine oldukça alıştıklarını belirten belediye otobüs şoförleri, "Kimseye zararı yok. Ortapınar TOKİ'den biner, İlksan TOKİ'de iner, burada karnını doyurur, tekrar otobüse biner döner" derken, yolcuların da Barış ile seyahat etmekten mutlu olduklarını söylediler.

Otobüs yolcuları da gezgin köpeğin kimseye zararı olmadığını belirterek, Barış ile seyahat etmekten mutlu olduklarını ifade ettiler. Yolcular köpeğin kimseyi rahatsız etmediğini de vurguladılar.

İstanbul'da toplu taşıma araçlarını kullanarak gün boyu dolaşan "Boji" adı verilen köpeğe İstanbul Büyükşehir Belediyesi sahip çıkmış, köpeğin kaybolmaması için çip de takılmıştı.

İHA

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.