Gıda Hattı

İstanbul'da YKS nedeniyle toplu taşıma ücretsiz olacak

16 Haziran 2022, 20:42
Paylaş
İstanbul'da YKS nedeniyle toplu taşıma ücretsiz olacak
İstanbul'da YKS nedeniyle toplu taşıma ücretsiz olacak. İstanbul'da iki gün boyunca; metro, metrobüs, otobüs, vapur ve tramvaylarda bilet ücreti alınmayacak. 2022 Yükseköğretim Kurumları Sınavı 17-18 Haziran'da gerçekleşecek.

İstanbul'da YKS nedeniyle toplu taşıma ücretsiz olacak. Sınavda milyonlarca öğrenci üniversiteye girebilmek için ter dökecek. İBB sınava girecek öğrenci ve sınav görevlilerine hafta sonu boyunca toplu taşımayı ücretsiz yaptı.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından uygulanan YKS, 18 Haziran Cumartesi ve 19 Haziran Pazar günü, sınav merkezlerinde gerçekleştirilecek.

İki ayrı günde uygulanacak YKS oturumlarına toplu taşımayla gitmek isteyenler için ulaşım ücretsiz olacak. Metro İstanbul, İETT ve Şehir Hatları; öğrencilere ve sınav görevlilerine ücretsiz olarak hizmet verecek.

Her iki sınav için geçerli olacak ücretsiz toplu ulaşımdan faydalanmak isteyenlerin sınav belgeleri veya görevli belgelerini göstermeleri yeterli olacak. Sınav başlangıcının 2 saat öncesinden başlayan ücretsiz ulaşım imkanı, sınav bitişinin 2 saat sonrasına kadar devam edecek.

ANKARA'DA DA ÜCRETSİZ

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Liselere Geçiş Sınavı’ndan (LGS) sonra 18-19 Haziran 2022 tarihlerinde yapılacak Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) için de öğrenci, veliler ve görevli eğitmenlerin sınav alanlarına gidiş gelişlerini kolaylaştırmak amacıyla ücretsiz toplu ulaşım hizmeti verecek.

EGO Genel Müdürlüğü, YKS’ye girecek adayların mağdur olmamaları amacıyla ANKARAY, Metro ve Teleferik başta olmak üzere 51 güzergâhta 202 adet ilave otobüs servisi ile ücretsiz toplu ulaşım sağlayacak.

YKS’ye katılacak öğrenciler, EGO’ya ait toplu taşıma araçlarından sınav giriş belgelerini göstermeleri şartıyla ücretsiz yararlanabilecek. Veliler ve görevli öğretmenler de sınav gününde toplu taşıma araçlarını ücretsiz kullanabilecek.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.