AramaArama
Gıda Hattı

İstanbul’da şebeke suyundan zehirlenme iddiası!

30 Mayıs 2021, 12:26
Paylaş
İstanbul’da şebeke suyundan zehirlenme iddiası!

İstanbul Esenyurt’ta, birçoğu çocuk 100’ün üzerinde kişi, ateş, kusma ve ishal şikayetleriyle hastanelere başvurdu. İlk tedavileri yapılarak evlerine gönderilen vatandaşların şebeke suyundan zehirlendikleri iddia edilirken, birkaç gün hazır su içmeleri tavsiye edildi. İlçe Sağlık Müdürlüğü ekiplerinin şebeke suyundan aldıkları numuneler ise analize gönderildi.

İstanbul Esenyurt’ta yaşayan çok sayıda yetişkin ve çocuk, şebeke suyundan zehirlendikleri iddiasıyla hastanelere akın etti. Yüksek ateş ve kusma şikayeti bulunan vatandaşlar, tetkikleri ve tedavilerinin ardından evlerine gönderildi. Ancak başka kişilerin de aynı sorunla hastaneye gitmesi üzerine içme suyundan şüphelenen vatandaşlar durumu İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne bildirdi.

İhbar üzerine içme sularından numune alınarak test için laboratuvarlara götürüldü. Bir hasta yakını ise doktorun kendilerine şebeke suyuna lağım suyunun karıştığında şüphelendiklerini ve bir süre tedbir amaçlı olarak, ambalajlı sulardan tüketmelerini tavsiye ettiğini söyledi.

musluk-suyu-bardak-gidahatti“Şebeke suyuna lağım suyunun karıştığını söylediler”

Rahatsızlanan çocuklardan birinin yakını, “Çocuğu mide bulantısından dolayı getirdik. Doktorlar içerde içme suyuna lağım suyunun karıştığını söylediler. Ondan dolayı birkaç gündür böyle şikayetler varmış. İçme suyu içmeyin, hazır su için dediler. Serum bağladık bekliyoruz. Yukarıda da çocuk müşahede dolu hepsi. Hepsi serum bağlı, hepsi de bu şikayetten dolayı gelmiş. Birkaç tane de yetişkin var. Acildeki doktor söyledi, böyle bir salgın varmış. Su temizlenmiş dedi ama hala devam ediyormuş, siz tedbir amaçlı hazır su için dedi” şeklinde konuştu.

İHA

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.