Gıda Hattı

İstanbul'da koronavirüs toplantısı yapıldı! Bakan Koca artan vaka sayısı için uyardı

14 Ocak 2022, 20:18
Paylaş
İstanbul'da koronavirüs toplantısı yapıldı! Bakan Koca artan vaka sayısı için uyardı
İstanbul'da koronavirüs toplantısı yapıldı! Bakan Koca artan vaka sayısı için uyardı. Koronavirüsün Omicron varyantı vaka sayısında üst üste rekorlara neden oldu. Vaka sayısında İstanbul'da patlama yaşandı. Türkiye geneli en fazla vakanın İstanbul'da olduğu açıklanmıştı.

İstanbul'da koronavirüs toplantısı yapıldı! Bakan Koca artan vaka sayısı için uyardı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca İstanbul'da son durumu masaya yatırdı. Bakan Koca, "İl sağlık yöneticilerimiz ve başhekimlerimizle bir araya gelerek vaka sayımızın en yüksek olduğu İstanbul’un sağlık hizmetlerini yerinde değerlendirdik" açıklamasını yaptı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca vaka sayılarında patlama yaşanan İstanbul'a çıkarma yaptı. Bakan Koca kritik bir toplantıya girdikten sonra açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, "İl sağlık yöneticilerimiz ve başhekimlerimizle bir araya gelerek vaka sayımızın en yüksek olduğu İstanbul’un sağlık hizmetlerini yerinde değerlendirdik" dedi.

Koronavirüs vaka sayısında büyük artış!
İstanbul'da koronavirüs toplantısı yapıldı!

Bakan Koca'nın yaptığı açıklamalar şu şekilde:

"Artan vaka sayıları sebebiyle hastaneye yatan sayısında bir miktar artış gözleniyor. Endişeye mahal verecek olumsuz bir durum olmasa da tedbirde ısrar etmek gerekiyor.

Omicron varyantının bulaşma hızı çok yüksek. Kişisel koruyucu tedbirlere her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var. Aşı, maske ve mesafe en önemli gücümüz. Maskeyi kalabalık ortamlarda aklımızdan da yüzümüzden de çıkarmayalım."

Bunlar da ilginizi çekebilir

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.