Gıda Hattı

İstanbul’da kar önlemleri: Motokuryelik yapılmayacak, üniversiteler 2 gün tatil!

24 Ocak 2022, 00:52
Paylaş
İstanbul’da kar önlemleri: Motokuryelik yapılmayacak, üniversiteler 2 gün tatil!

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, yoğun kar yağışı nedeniyle trafik seyir ve can güvenliğini sağlamak için motokuryelik yapılmayacağını, üniversitelerde de eğitime 2 gün ara verildiğini duyurdu.

İstanbul’da devam eden kar yağışı ve soğuklar, önlemleri de birbiri ardına getirdi.

Engelli ve hamile kamu çalışanları idari izinli sayılacak

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından, “Meteorolojik verilere göre İstanbul’da kar yağışı 3 gün boyunca etkisini sürdürecek. Fırtına,don ve buzlanmalara karşı dikkatli olalım” açıklaması yaptı.

Bunun ardından da İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla alınan önlemleri paylaştı. Vali Yerlikaya, sırasıyla şu karar ve önlemleri duyurdu:

“İstanbul’da olumsuz hava koşulları nedeniyle kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan; Malûl ve Engelliler ile Hamile olanlar 24-25 Ocak tarihlerinde (PAZARTESİ-SALI) İDARİ İZİNLİ sayılacaktır.”

“Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri’nde 24-25 Ocak 2022 tarihlerinde (PAZARTESİ-SALI) 2 gün süreyle eğitime ara verilmiştir.”

Motokuryelik yapılmayacak

“Düzce-Gerede arası otoyol ve devlet yolu yoğun kar ve tipiden dolayı kapanmıştır. Yolların açılması için kar ve buz ile mücadele devam etmektedir. Bu nedenle, İstanbul-Ankara istikametine doğru yeni bir duyuruya kadar yola çıkılmamalıdır.”

 “İstanbul’daki yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle, Trafik seyir ve can güvenliğini sağlamak için, Bir sonraki duyuruya kadar motokuryelik yapılmayacak, motosiklet ve elektrikli scooter’lar kullanılmayacaktır.”

Üniversitelerde eğitim ve sınavlara 2 gün ara verildi

“Sevgili Üniversite Öğrencilerimiz, Şehrimizdeki yoğun kar yağışı nedeniyle Üniversite Rektörlerimiz ile yaptığımız görüşmeler sonrası, İstanbul’daki üniversitelerimizde eğitime ve sınavlara 2 gün süreyle (PAZARTESİ-SALI) ara verilmiştir.”

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.