Gıda Hattı

İstanbul’da kar esareti!

24 Ocak 2022, 18:25
Paylaş
İstanbul’da kar esareti!

Megakent İstanbul’da akşam saatlerinde yeniden yoğunlaşan kar yağışı nedeniyle Trakya yönünden kente girişler yasaklanırken, otogarlardan çıkışlar da 25 Ocak 08.00’e kadar durduruldu. THY de İstanbul Havalimanından uçuşlarını 25 Ocak 2022 saat 04.00’e kadar durdurdu.

İstanbul’da artan kar yağışı, megakenti esir aldı. Akşam saatlerinde yoğunlaşan kar yağışı nedeniyle kamuda mesaiye saat 15.30’da son verilirken, alınan önlemler Vali Ali Yerlikaya tarafından duyuruldu.

İstanbul’a Trakya yönünden araç girişleri yasaklandı

İşte Vali Yerlikaya’nın kar yağışı nedeniyle duyurduğu kararlar:

“Kıymetli Sürücüler, İkinci bir duyuruya kadar; Trakya istikametinden İstanbul yönüne seyahat eden araçların ilimize girişine yoğun kar yağışı nedeniyle İZİN VERİLMEYECEKTİR. Trakya istikametinden yola çıkılmaması önemle rica olunur.

Kıymetli İstanbullular,  İlimizdeki yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle AVM’ler bu akşam itibarıyla; saat 19.30’da KAPATILACAKTIR. Hemşehrilerime sabır ve anlayışları için teşekkür ederim.

Kıymetli İstanbullular, Az sayıdaki işletme sadece motokuryelerin değil hemşehrilerimizin de canını hiçe sayıyor. Yasağa rağmen motokurye çalıştıran iş yerlerini lütfen Telefon 112 Acil Çağrı Merkezine bildirin; GEREKEN CEZAİ İŞLEMLERİ UYGULAYALIM.

Kıymetli hemşehrilerim; İlimizde Esenler, Harem ve  tüm cep otogarlardaki çıkışlar;  yarın (SALI) 08.00’e kadar durdurulmuştur.”

Türk Hava Yolları (THY) da, İstanbul Havalimanındaki uçuşlarını 25 Ocak saat 04.00'e kadar durdurma kararı aldı.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.