Gıda Hattı

İstanbul'da deprem mi oldu? Son depremler AFAD - Kandilli

17 Kasım 2021, 15:56
Paylaş
İstanbul'da deprem mi oldu? Son depremler AFAD - Kandilli
İstanbul'da deprem mi oldu? AFAD - Kandilli son depremler listesi. Kandilli Rasathanesi ölçümlerine göre 17 Kasım saat 15.40'ta Düzce'de 5.3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin derinliği 13.3 km. AFAD ise depremi 5.0 olarak duyurdu.

İstanbul'da deprem mi oldu? AFAD - Kandilli son depremler listesi. Kandilli Rasathanesi ölçümlerine göre 17 Kasım saat 15.40'ta Düzce'de 5.3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin derinliği 13.3 km. AFAD ise depremi 5.0 olarak duyurdu.

Gelen son dakika haberine göre; Düzce'de saat 15.40'ta 5.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem İstanbul'da ve çevre illerden de hissedildi. Deprem sonrası AFAD ve Kandilli Rasathanesi'nden peş peşe açıklamalar yapıldı.

AFAD depremin büyüklüğünü 5.0 olarak açıkladı. Saat 15.40'ta meydana gelen depremin derinliği 18.02 km. olarak duyuruldu Kandilli Rasathanesi ise depremin büyüklüğünü 5.3 olarak açıklarken merkez üssünün Düzce olduğunu paylaştı.

Düzce'de saat 15.40'ta bir deprem meydana geldi. AFAD'dan yapılan açıklamada depremin büyüklüğü 5 olarak açıklanırken, Kandilli depremin büyüklüğünü 5,3 olarak duyurdu.

Düzce'de meydana gelen deprem Zonguldak, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Bolu, Eskişehir'den de hissedildi.

AFAD'dan yapılan açıklamada "Deprem sonrası, şu an itibarıyla, olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır" denildi.

Deprem İstanbul ve çevre illerde de hissedildi.

"OLUMSUZ BİR DURUM YOK"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 5.0 büyüklüğündeki depreme ilişkin yaptığı açıklamada, "Düzce’de, saat 15.40'ta gerçekleşen 5,0 büyüklüğünde depremin ardından Valiliğimiz, AFAD ve 112 ekiplerine ulaşan herhangi bir olumsuz durum bulunmamaktadır. Gelişmelere göre kamuoyu, Valiliğimiz tarafından bilgilendirilecektir. Düzcemize ve hemşehrilerimize geçmiş olsun." ifadelerine yer verdi.

VALİ YERLİKAYA'DAN AÇIKLAMADA

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya deprem sonrası sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Düzce merkezli AFAD verilerine göre 5.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. İstanbul'umuzda da hissedilen depremden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun. Allah her türlü afetten ülkemizi ve milletimizi korusun." dedi.

"HAZIRLIKLI OLMAMIZ GEREKİYOR"

CNN Türk yayına katılan Deprem Uzmanı Prof. Dr. Şükrü Ersoy, 'Mutlaka İstanbul'un altında depremin olması gerekmiyor. Bursa'daki bir deprem de İstanbul'da da etkili olabilir. Kaçınılmaz bir gerçek karşısında hazırlıklı olmamız gerekiyor.' dedi.

"İSTANBUL'U TETİKLEMEZ"

Kocaeli Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Şerif Barış da CNN Türk canlı yayınında yaptığı açıklamada, "Türkiye'nin deprem üssü olduğunu hatırlatan bir sarsıntı. Biz hep aynı şeyleri söylüyoruz... Orta büyüklükte bu depremlerin olması normal. Fayın daha büyük bir deprem üretecek potansiyeli yok. Bu tür depremlerle insanların çok fazla tedirgin olmadan güvenli bir şekilde tahliye edilmeleri lazım. Bizim deprem öncesinde ev ve iş yerleride deprem öncesi ve sonrasında yapılacakları anlatmamız lazım. Bana göre bu normal bir deprem. Küçük artçılar sürebilir, İstanbul'u tetiklemez." ifadelerine yer verdi.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.