Gıda Hattı

İstanbul Valiliği'nden uyarı geldi! 4 -8 kasım sabah ve akşam saatlerine dikkat!

3 Kasım 2021, 22:58
Paylaş
İstanbul Valiliği'nden uyarı geldi! 4 -8 kasım sabah ve akşam saatlerine dikkat!
Meteoroloji Genel Müdürlüğü uyarıda bulundu. Marmara Bölgesi için sis ve pus uyarısı geldi. İstanbul Valiliği’de 4 ile 8 Kasım tarihleri arası kentte beklenen sis ve puslu hava ile ilgili olarak vatandaşları uyardı.

Marmara'nın doğusu, Doğu Akdeniz'in doğusu, İç Anadolu Bölgesi, Karadeniz Doğu Anadolu Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ile Kütahya ve Muğla çevrelerinde yağışlı hava tahmini yapıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden genellikle yağmur ve sağanak yağış Muğla çevreleri ile Doğu Karadeniz kıyılarında yer yer gök gürültülü sağanak şeklinde olacak. Sabah saatlerinde iç Ege, Marmara Batı Karadeniz Bölgesi'nin iç bölümlerinde ve iç Anadolu'da yer yer sis ve pus hadisesi yaşanacak. Bununla ilgili olarak İstanbul valiliği uyarıda bulundu.

Valilikten İstanbul için uyarı

İstanbul Valiliği 4 Kasım Perşembe itibarıyla ve 8 Kasım pazartesi gününe kadar çeşitli saatlerde etkili olacak sis ve pusa karşı vatandaşları uyardı. Valilikten gelen açıklamada şu sözlere yer alıyor;

Marmara Bölgesi’nde Meteoroloji’nin değerlendirmelerine göre; 4 Kasım Perşembe gününden 8 Kasım Pazartesi gününe kadar sabah ve gece saatlerinde görülecek sis ve pus hadiselerinin görüş mesafesinde azalmaya sebep olacağı tahmin ediliyor.

İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi’nin değerlendirmelerine göre; 4 Kasım Perşembe gününden itibaren hava sıcaklıklarının Bölge genelinde artarak mevsim normallerinin üzerine çıkması bekleniyor.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.