Gıda Hattı

İşsiz sayısının açıklandığı gün, istihdam için buluştular!

15 Mart 2019, 16:12
Paylaş
İşsiz sayısının açıklandığı gün, istihdam için buluştular!

TÜİK Aralık’ta işsizlik oranının yüzde 13,5 olduğunu, işsiz sayısının ise 4 milyonu aştığını açıklarken, İstihdam Seferberliği 2019 İstanbul Buluşması’nda konuşan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, “İlk gelen sinyaller gayet olumlu. İstihdamda pozitif ivmeyi başlattık” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve TOBB işbirliğinde başlatılan İstihdam Seferberliği kapsamında, İstanbul Valiliği ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde İstihdam Seferberliği 2019 İstanbul Buluşması, Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Toplantıya, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve İstanbul iş dünyası temsilcileri katıldı.

İstihdam Seferberliği 2019

Konuşmasında, istihdamın artırılması için son dönemde sağlanan teşviklere dikkat çeken Hisarcıklıoğlu, Bakan Selçuk ile 25 Şubatta İstihdam Seferberliğini başlattıklarını, her ildeki Oda ve Borsa bünyesinde, destek ve teşvik tanıtım merkezleri kurduklarını anlattı.

Kampanyayı tüm ülke çapında tanıttıklarını ve en geniş katılımın sağlanması için çalıştıklarını vurgulayan Hisarcıklıoğlu, hedeflerinin çok büyük olduğunu söyledi.

Tüm iş dünyasına ve işverenlere tekrar çağrıda bulunan TOBB Başkanı, “Türkiye’nin gücüne ve geleceğine güvenin. İstihdam kampanyasına katılın. Bu tarihi desteklerden faydalanın. Biz küçük firmayız, ilave 1 kişi alsak ne olacak demeyin. İşsizliğe karşı, istihdamın safında yer almalıyız” şeklinde konuştu.

“İstihdamda pozitif ivmeyi başlattık”

İlk gelen sinyallerin gayet olumlu olduğunu belirten Hisarcıklıoğlu, şöyle devam etti:

“İstihdamda pozitif ivmeyi başlattık. Devamı da gelecek inşallah.

Dünün en çok kazananları, Türkiye’ye yatırım yapanlar, Türkiye’de istihdam sağlayanlar oldu. Yarının en çok kazananları da, bugün Türkiye’ye yatırım yapanlar, insanımıza istihdam sağlayanlar olacak. En az bir işsiz vatandaşımızı işe alarak, hem işinizi geliştirin, hem ekonominin büyümesine katkınız olsun, hem de Türkiye’nin geleceğine yatırım yaparak, kazanan siz olun. Bu topraklarda bereketi ve umudu hiç kaybetmedik. Kaybetmeyeceğiz. Bereketli ve umut dolu bir geleceğe merhaba demek için, Burada iş var, Burada aş var, Burada gelecek var diyoruz.”

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.