AramaArama
Gıda Hattı
banner
AramaArama

İşlem hacminin 5 katına çıkarılması hedefleniyor

İşlem hacminin 5 katına çıkarılması hedefleniyor
3 Nisan 2016, 14:15

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, inşaatı devam eden yeni borsa kompleksi hakkında verdiği bilgilerde, elektronik satış salonu ile lisanslı depoculukta entegrasyonu sağlayacak güzel bir eser çıkarmaya çalıştıklarını kaydetti. Bilgiç  hedeflerinin, şu an 5 buçuk milyar lira olan işlem hacminin beş katına çıkarmak olduğunu bildirdi.

Şahin Bilgiç, Başkan Yardımcısı Osman Bağış, yönetim kurulu üyeleri Ahmet Rende Şendağ ve Hamit Tezcan, Meclis Başkan Yardımcısı Faruk Canatar  ile birlikte yeni borsa kompleksi inşaat alanında incelemelerde bulundu.

adana-ticaret-borsasi-gidahatti

Türkiye’de örnekleri olmasına rağmen, elektronik satış salonu ile lisanslı depoculukta entegrasyonu sağlayacak güzel bir eser çıkarmaya çalıştıklarını belirten Şahin Bilgiç, “Borsamız yüzyıllık bir tarihi çınar. Bu çınara yakışan yeni bir borsa ortaya çıkaracağımızı düşünüyoruz. Kampüsümüzün inşaatı hızla devam ediyor. Alım satım kotasyonundaki soya, pamuk, mısır, buğday gibi her ürün burada işlem görecek ve anlık satışlar olacağı için Türkiye’nin birçok ilinden gelecek taleplere de cevap verecektir. Şu an borsamızın işlem hacmi yaklaşık 5 buçuk milyar TL seviyesindedir. Bizim hedefimiz, bu kampüs ile işlem hacmini kademeli olarak 20 – 25 milyar TL’ye yani 5 katına çıkarmaktır.” dedi.

adana-ticaret-borsasi-kompleksi-gidahatti

“Borsa kompleksi, tarımın başkenti Adana’ya hayırlı olsun”

Meclis üyelerinin, sektörün içerisinde bu işi iyi bilen işletme sahipleri olduğunun altını çizen Bilgiç, şunları kaydetti: “Hep birlikte yeni borsa inşaat depolama alanımızın çelik silolarını, hizmet binasını, satış işlemlerini yapacağımız salonları, üyelerimizin işlerini yürüteceği büroların yapılan bölümlerini yerinde inceleyerek fikir alış verişinde bulunduk. Meclis üyelerimizden farklı ve güzel görüşler ortaya çıktı. Bu aşamadan sonraki programlarımızı buna göre belirledik. Projenin ilk kısmının bu mısır sezonuna yetiştirilebilmesi için yol haritamızı çıkardık. Borsa kompleksimizin tarımın başkenti Adana’mıza, bölgemize, ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.”

Yüklenici firma yetkililerinin verdiği bilgiye göre, borsa kampüsünün son yıllarda yapılan en modern bir tesis olmasının yanı sıra çelik silo depolama tesisinin ilk bölümünün 55 bin ton kapasitesi olan 9 adet çelik silosu bitti. Ayrıca, 200 ton saat kapasiteli taşıma sistemi, her ünitenin elektrik, elektronik otomasyona bağlı ve sistem lisanslı depoculuğa uygun olarak yapıldı.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Yorumlar

Bir cevap yazın

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.