Gıda Hattı

İslam Memiş kötü haberi verdi! TL'de bekleyenler dikkat!

22 Haziran 2022, 13:43
Paylaş
İslam Memiş kötü haberi verdi! TL'de bekleyenler dikkat!
İslam Memiş kötü haberi verdi! TL'de bekleyenler dikkat! Nisanı alım fırsatı için final ayı ilan eden altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş'in tahminleri bir bir gerçekleşti. Mayıs ve Haziran ayıyla birlikte piyasalarda yatırım araçları artışa geçti, TL ise değer kaybetti. Peki TL'de kalmaya devam edenleri ne bekliyor... Acı haberi İslam Memiş anlattı.

İslam Memiş kötü haberi verdi! TL'de bekleyenler dikkat! Altın ve Para Politikaları Uzmanı İslam Memiş, Youtube kanalından yeni hafta değerlendirmesi yaptı. Açıklamalarının yatırım tavsiyesi olmadığının altını çizen Memiş, şunları söyledi:

"Elinde TL bulunduranlar, TL'de kalmış olanlar bu süreçte korku ve panikle tekrar pozisyon alırsa biraz daha riski yüklenmiş olur. Bu yanlış karar. 10-15 gün içinde piyasalarda yeni ürünle ilgili bir açıklama gelmesini bekliyoruz. Onun devamında emlak fiyatları, kira fiyatları ya da topyekün ekonomiyle ilgili kritik açıklamalar bekliyoruz. 10-15 günlük süreç içinde gelişmeler önemli. Özellikle size nisan ayındaki yol haritamızda nisan finaldir, mayıs yükseliş başlangıcı, haziran ise iç gelişmelere odaklı bir ay demiştik. Emlak düzenlemelerinden tutun da hazine arazilerinin yerleşime açılmasına kadar birçok önemli açıklamaların geleceğini görmüş olacağız. Temmuzda pik seviyeyle alakalı pik seviye öngörümüz vardı. Gram altın artık bin liranın üzerinde. Dolar TL kurunda yukarı yönlü ataklarla 17.40'a kadar yükseliş olacağını ifade etmiştim. Bundan sonra Temmuz ayına odaklanacağız. Yol haritamız aslında çok basitti."
"Bugünlerde alım yapmamış yatırımcılar, biz de alsaydık keşke, biz ne zaman alacağız diye soru soruyor. Sen bu süreçte kazanabilecek misin? Risk çok. Açıklamalarla birlikte hızlı bir geri dönüş olduğunda aldığına da pişman olacaksın. Herkesin satış yaptığı yerde sen alım yaparsan bu sefer de sen aylarca beklemek zorunda kalacaktın. Onlar ayrı bir kefe. TL'de bekleyenlerin artık risk almak gibi bir durumu olamaz. Biz nisanda aldığımız pozisyonla alakalı temkinli gitmeye devam ediyoruz."

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.